31.12.2019.
Doček Nove u podne
Podnevni doček oduševio, ali on je tek zagrijavanje
Stotine balona u zraku iznad glavnog samoborskog trga označili su vrhunac podnevnog dočeka u našem gradu. Već prije dobro raspoloženje i vibracije širile su se dupkom punim trgom gdje se veselo pjevalo i plesalo uz grupu Gea, koja je odličnim nastupom zagrijala okupljene, a prije njih i DJ eM Bee te mlade plesačice Športskog plesnog kluba Samobor, koji je prije šest godina bio jedan od inicijatora podnevnog dočeka. Za dodatno zagrijavanje moglo se koristiti i besplatno kuhano vino.
U podne uslijedilo je svečano otvaranje šampanjca i pozdrav samoborskog gradonačelnika Kreše Beljaka koji je u dobrodošlici svima poželio da se što bolje provedu i u dobrom raspoloženju dočekaju i službeni početak 2020. godine i samim time - lude dvadesete. Dobrim željama s pozornice su mu se pridružili zamjenik gradonačelnika Željko Stanec, zamjenik župana Zagrebačke županije Hrvoje Frankić, direktorica samoborske Turističke zajednice Martina Paladina te vodstvo Športskog plesnog kluba.
No, podnevni doček je zagrijavanje za novu feštu na Trgu kralja Tomislava, jer Grad Samobor i Turistička zajednica našeg grada pripremili su još jedan, rekli bi i službeni ispračaj stare i doček nove godine. Od 22 sata na glavnom gradskom trgu svira grupa Krivi smjer, ponovno se dijeli besplatno kuhano vino, a točno u podne uz valcer i vatromet Mirnovec Pirotehnike i službeno ćemo zakoračiti u 2020. godinu.
Za one koji dolaze na doček još samo upozorenje da će Trg kralja Tomislava za vrijeme fešte (od 22 do 1 sat iza ponoći) biti zatvoren za sav promet.
M.Š.
|