Budapest Open 2023 - Budimpešta, 16. - 17. rujna

Sadei medalja na prestižnom turniru

Sadei medalja na prestižnom turniru -1

Na, do sada najkvalitetnijem, turniru u Budimpešti nastupili su i natjecatelji Karate kluba Samobor, kako bi se okušali u vrlo jakoj konkurenciji.

U dva je dana na turniru sudjelovalo 2111 natjecatelja iz 37 država, što je ovaj turnir pozicioniralo u red najkvalitetnijih karate događanja u Europi.

Velikom broju zemalja, pa tako i Hrvatskoj, ovo je bio i izborni turnir koji se bodovao za nastup na svjetskom seniorskom prvenstvu, koje se održava od 18. do 22. listopada, također u Budimpešti.

Sadea Bećirović je u svojoj težinskoj kategoriji osvojila vrlo vrijednu brončanu medalju koja ju je približila pojedinačnom nastupu na svjetskom prvenstvu. Imala je Sadea četiri jaka meča, od kojih je jedan izgubila, a iz tri je izašla kao pobjednica.

Vrlo blizu medalji bila je i Paula Šogorić, koja je u mlađeseniorskoj konkurenciji došla do repasažne borbe za treće mjesto, ali, na žalost, nije uspjela pobijediti te je tako osvojila peto mjesto.

Ostali natjecatelji Samobora nisu se uspjeli približiti osvajanju medalje, ali su ostavili vrlo dobar dojam, naročito kada se zna da su imali vrlo kvalitetne suparnike kojima su ravnopravno parirali.

4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo Croatia (H) - Tigar Sveta Nedelja 0:7 (0:3)

Tigrovi "proletjeli" kroz Hrašće

4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo
Croatia (H) - Tigar Sveta Nedelja 0:7 (0:3)

HRAŠĆE – Igralište Croatie

Sudac: Svjantko (Novska)

Pomoćnici: Žižak (Novska) i Dabrović (Voćarica)

Strijelci: 0:1 Višić(8), 0:2 Brujić(42), 0:3 Prša(45), 0:4 Mohač(64), 0:5 Višić(66), 0:6 Kovačec(78), 0:7 Višić(86)

CROATIA HRAŠĆE: Milhalić, Gamilec (od 57. Zmazek), Maloseja (od 46. Sambol), Leskovar, Komušar, Gotal, Luklić, Posavec, Glibo, Horvat (od 57. Trčak), Steković (od 70. Kuček)

Trener: Dražen Fulir

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Razum, Pokrivač, Kotarski (od 46. Rak),

Hasan, Matošević (od 69. Kovačec), Brujić, Galić (od 69. Držić), Bakšić (od 59. Mohač), Višić, Solaja (od 40. Prša; od 46. Kurečki), Erceg (od 46. Kenda)

Trener: Ratko Ninković

Igrač susreta: Luka Višić (Tigar Sveta Nedelja)

S uvjerljivih 0:7 igrači Tigra "proletjeli" su kroz Hrašće i upisali 5. prvenstvenu pobjedu. Listu gostujućih strijelaca predvodio je Višić koji je u 8. minuti prvi načeo domaćina, a na njegovih ukupno 3 gola nadovezali su se još Brujić, Prša, Mohač te Kovačec s po jednim pa domaćinu osim visokog poraza nije preostalo ništa drugo.

Nakon petog kola vodi Tigar Sveta Nedjelja s 15 bodova, drugi je Naftaš Ivanić s 12, dok je TOP na 13. mjestu s 3 boda.

4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo TOP – Lekenik 2:2 (1:1)

Vodili, vodili, pa izgubili bodove

TOP – Lekenik 2:2 (1:1)

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: Mikšec (Zagreb)

Pomoćnici: Anić (Križ) i Helena Blažić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Delač(19), 1:1 Raković(44), 2:1 Žuti(79 – 11m), 2:2 Sekulić(83)

TOP: Jankavić, Severec, Vidović (od 55. Kostanjski), Makarun (od 55. Rupčić), Balen, Garašić (od 55. Maravić), Pagadur, Salopek, Žuti, Delač (od 81. Lovrinović), Runtas (od 46. Stepinac)

Trener: Tomislav Jakopec

LEKENIK: Zagorac, Jolić, Cerovec (od 75. Grgić), Horvat, Gajdek (od 90. Ivančić), Kolarić, Matić (od 46. Sekulić), Pasarić, Kihalić (od 46. Perušić), Kapac (od 46. Golub), Raković

Trener: Viktor Špišić

Igrač susreta: Matko Sekulić (Lekenik)

Unatoč vodstvima od 1:0 te 2:1 domaćini nisu uspjeli uloviti sva tri boda protiv gosta kojemu kvaliteta nije jača strana, ali zato htijenje i požrtvovnost jest. Gol Delača za 1:0 gosti su poništili pred odlazak na odmor jer u 44. stvari na početak vraća Maravić. Žuti s bijele točke u 79. minuti donosi novu prednost igračima iz Kerestinca, no samo 4 minute kasnije gol za konačnih 2:2 postiže Sekulić pa svakom takmacu pripada po bod.