4. NL središte Zagreb – B - 22. kolo Tigar Sveta Nedelja – Naftaš Ivanić Grad 1:0 (1:0)

Minimalnom pobjedom zacementirali lidersku poziciju

4. NL središte Zagreb – B - 22. kolo
Tigar Sveta Nedelja – Naftaš Ivanić Grad 1:0 (1:0)

RAKITJE – SC Rakitje

Sudac: Rožanković (Glina)

Pomoćnici: Blažeković i Lalić (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Višić(15)

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Razum, Pavlica, Mohač, Matošević, Pokrivač, Mandić (od 46. Kotarski), Držić, Derkuća (od 46. Kenda), Brujić (od 90. Biščan), Galić, Višić

Trener: Ratko Ninković

NAFTAŠ IVANIĆ GRAD: Dokuzović, Ivanković, Marić (od 56. Miličević), Hezler, Krsnik, Belavić, Ravlić (od 85. Gašpar), Starčić, Čuni, Vrdoljak (od 72. Sabolić), Hadaš (od 56. Šeremet)

Trener: Igor Ćorković

Igrač susreta: Luka Višić (Tigar Sveta Nedelja)

Minimalnom pobjedom u derbiju kola Tigrovi su drugoplasiranom Naftašu pobjegli na nedostižnih 9 bodova i tako praktički 8 kola prije kraja prvenstva stavili jednu ruku na trofej. Derbi nije obilovao prigodama, a jedinu iskorištenu potpisuje Višić koji je u 15. minuti svladao Dokuzovića što je u konačnici bilo dovoljno za slavlje momčadi iz Rakitja.

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Tigar Sveta Nedjelja s 59 bodova, drugi je Naftaš Ivanić s 50, dok je TOP na 12. mjestu s 20 bodova.

4. NL središte Zagreb – B - 22. kolo Jaska Vinogradar - TOP 1:2 (0:1)

Gosti iskoristili loš dan domaćina

Jaska Vinogradar - TOP 1:2 (0:1)

JASTREBARSKO – Stadion Marijan Bradvić Mara

Sudac: Marija Cikojević (Novaki)

Pomoćnici: Anić i Tišljar (oba iz Križa)

Strijelci: 0:1 Kostanjski(34), 0:2 Kostanjski(54), 1:2 Kelava(90 – 11m)

JASKA VINOGRADAR: Majkić, Španić, M. Miščin (od 81. Borovec), Krnjus, Kelava, Kordić, Bašić, Rupčić, I. Miščin (od 46. Nađ), Kosanović (od 46. Mićunović)

Trener: Sanjin Lucijanić

TOP: Šaplek, Vidović (od 46. Garašić), Jakovljević, Balen, Žuti, Sopić (od 76. Karasman), Makarun (od 61. Delač), Maravić, Naglić (od 71. Mavravić), Kostanjski, Ivanović

Trener: Milan Marinić

Igrač susreta: Filip Kostanjski (TOP)

Neočekivano slavlje gosta koji je iskoristio loš dan domaćina iz Jaske (poglavito vratara Majkića) i konačno, nakon 8 kola „suše“ upisao pobjedu. Nakon Sopićeva udarca i obrane domaćeg vratara Kostanjski upisuje svoj prvi pogodak na meču. Sredinom drugog dijelu domaći vratar griješi, a ispalu loptu iz njegovih ruku ponovno koristi Kostanjski za svoj drugi gol i prednost TOP – a od 0:2. Domaćini do počasnog gola stižu u sudačkoj nadoknadi drugog dijela kad s bijele točke pogađa Kelava. U daljnjem tijeku sudačkog dodatna domaćini su mogli i izjednačiti, no nepravednu podjela bodova sprečavaju gostujući braniči čišćenjem s linije gola već savladanog Šapleka.

3. NL Centar - 26. kolo Dinamo Odranski Obrež - Samobor 1:2 (1:2)

Samoborci konačno našli žrtvu

3. NL Centar - 26. kolo
Dinamo Odranski Obrež - Samobor 1:2 (1:2)

ODRANSKI OBREŽ – Stadion Odranski Obrež

Sudac: Marinčević (Mićevec)

Pomoćnici: Mazal (Zaprešić) i Šarić (Dugo Selo)

Strijelci: 0:1 Pezo(9), 0:2 Kulenović(13), 1:2 Puntar(21)

DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Šolčić, Smith (od 78. Halama), M. Pršir (od 83. D. Pršić), Ndao, Bukovac, Kasumović, Vedriš (od 83. Crnković), Puntar, Bencetić, Pavlović, Grgić (od 28. Adamić)

Trener: Danio Zanić

SAMOBOR: Klemenčić, Razum (od 90. Runtas), Kopić (od 46. Kovačević), Kulenović (od 78. Severović), Krajačić, Čerkez, K. Regović, Novak – Stanko, Hasan, Brdarić, Pezo

Trener: Marko Pancirov

Igrač utakmice: Vito Pezo (Samobor)

Nakon dva kola bez postignutog pogotka (nasreću i bez primljenog) Samoborci su našli žrtvu kojoj su postigli dva koja su bila dovoljna za premjernu pobjedu novog trenera Pancirova i s kojom su od opasne zone ispadanja u niži rang pobjegli na solidnu udaljenost od 9 bodova. Sve bitno u Odranskom Obrežu viđeno je u prvih 20 – ak minuta. Gosti su na krilima Peze i Kulenovića brzo pobjegli na 0:2, a domaćini su u 21. minuti smanjili samoborsku prednost na samo gol razlike. To je bilo i sve od domaćeg Dinama čiji igrači kraja susreta nisu uspjeli još jednom probiti gostujući bedem koji je izdržao sve napade i zasluženo odnio 3 boda put Samobora.

Nakon dvadesetšestog kola vodi Segesta sa 60 bodova, drugo je Lučko s 49, Samobor je 14. s 28, dok je Sava Strmec na 17. mjestu s 19 bodova.

3. NL Centar - 26. kolo Bistra - Sava Strmec 4:1 (1:0)

Sa četiri komada razbistrili zamućenu Savu

Bistra - Sava Strmec 4:1 (1:0)

BISTRA – Stadion Bistre

Sudac: Spudić (Ivanić Grad)

Pomoćnici: Batušić (Jastrebarsko) i Aščić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Kereša(5), 2:0 Kukec(57 – 11m), 2:1 Grofelnik(68), 3:1 Nwachukwu(81), 4:1 Kukec(90)

BISTRA: Maglica, Brezec, Žagmeštar (od 46. Bajan), Šturlan, Kereša, Ljubić, Jakopić, Knezović, Kukec, De Moura (od 90. Bingula), Nwachukwu (od 90. Hlup)

Trener: Srećko Mlinarić

SAVA STRMEC: Đurdek, Marić, Brkić (od 46. Suljić), Kovač, Sečenj (od 80. Jurić), Karamatić, Dagassh Mubarak, Nakić (od 46. Mamić), Horvatinec (od 65. Žitković), Vidović, Plojović-Beriša (od 46. Grofelnik)

Trener: Ivan Piplica

Igrač utakmice: Great Nwachukwu (Bistra)

Bitan dvoboj između dva kluba koji se nalaze u bitci za ostanak u ligi zasluženo je pripao domaćinu koji je s 4:1 zasluženo upisao tek prvu prvenstvenu pobjedu pred svojim navijačima. Ranim golom u 5. minuti igre Bistru u prednost dovodi Kereša. Nove promjene stanja na semaforu nema do početka nastavka kad goste prekršajem za najstrožu kaznu zaustavljaju Nwachukwu, a udarac s 11 metara realizira Kukec. Grofelnik iz redova gosta na svježinu (ušao u 46. minuti) ubrzo vraća Savu u igru golom za 2:1, no domaćini ne žele neizvjesnost pred kraj susreta pa preko Nwachukwua i još jednom Kukeca u posljednjih 10 minuta susreta s 2 pogotka u mreži Đurđeka potvrđuje uvjerljivo domaće slavlje.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 22. kolo

Kobre pobjedom zajele na 4. mjesto

Zrinski – HNK Kobre Samobor 1:3

(Marić '5; Beloša '16, Radovanić '28, Sodič '70)

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Inker s 51 bodom (-1 susret), 2. je Turopoljac s 44, HNK Kobre Samobor su na 3. mjestu s 37, dok je Zrinski 9. s 33 boda.

1. županijska nogometna liga jug – 19. kolo

Vatrogasci dobro pošpricali Otočane

Novaki – Turopolje 1:6

(Keškić '46; Zdunić '8, '78, Perić '22, '43, Josić '62, Sučić '87)

Bestovje – Dinamo Hidrel 4:2

(Bartol '10, '77, Duvnjak '52, '57; Beljan '15, '41)

NK Sloga SU - ZA – Ostrna 2:0

(Nestić '90 – ag, Šteko '90)

Samoborski Otok – Vatrogasac 0:6

(Antunović '16, '20, Grilec '43, Barišić '45, Matanović '80, Hrženjak '83)

Nakon devetnestog kola vodi Bestovje s 48 bodova, 2. je Posavec s 43, 7. je Sloga Suza (O) s 33 boda, Samoborski Otok je 12. s 10, dok su Novaki na 14. mjestu s 5 bodova.