Otvoreni europski kup u kyokushin karateu te 3. memorijal shihana Furka Kalmana i 39. kup Szolnoka

Četiri bronce za članove Domenice

Otvoreni europski kup u kyokushin karateu te 3. memorijal shihana Furka Kalmana i 39. kup Szolnoka, održan je u istoimenom gradu u Mađarskoj 29. lipnja 2024. uz nastup 350 natjecatelja iz Austrije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Poljske, Rumunjske, Slovačke i Ukrajine.

Hrvatski kyokushinkai savez i IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska predstavljali su članovi svetonedeljske Domenice: Leon Ratković te braća Niko i Bruno Stojanović.

Naš najuspješniji natjecatelj bio je Leon Ratković osvojivši treće mjesto u borbama u kategoriji mlađih juniora +80 kg te treće mjesto u katama u kategoriji juniora.

Niko Stojanović osvojio je treće mjesto u borbama u kategoriji mlađih juniora -80 kg, dok je Bruno Stojanović osvojio treće mjesto u borbama u kategoriji seniora +90 kg.

Za naše natjecatelje nakon kraće ljetne stanke početkom kolovoza te priprema na trening kampu u Zadru krajem kolovoza, slijedi 26. Memorijal Branka Bošnjaka koji će se održati 28. rujna u sportskoj dvorani Bogumila Tonija u Samoboru.

Turnir se održava s ciljem odavanja posebne počasti Branku Bošnjaku, poginulom pripadniku SJP Alfa Zagreb u Domovinskom ratu i na turnir su pozvani nastupiti svi klubovi borilačkih vještina u Republici Hrvatskoj kao i pozvani klubovi iz inozemstva bez obzira na stil, savez ili organizaciju kojoj pripadaju

Više fotografija sa Europskog kupa pogledajte na FB stranicama Karate Kyokushinkai Croatia i Croatian Kyokushinkai Association.

V.S.

Na slici: Leon Ratković, Niko Stojanović i Bruno Stojanović u društvu trenera Vladimira Sekelja i Tome Fabekovca nakon Europskog kupa 29. 06. 2024.