3. NL Centar - 31. kolo Samobor – Sava Strmec 1:3 (1:2)

Samobor – Sava Strmec 1:3 (1:2)

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Mlinarić (Sisak)

Pomoćnici: Grgurić (Kutina) i Šaško (Popovača)

Strijelci: 0:1 Horvatinec(21), 1:1 Zelenika(23), 1:2 Grofelnik(41), 1:3 Plojović – Beriša(90)

SAMOBOR: Klemenčić, A. Regović, Ašanin, Guliš, Vujić, Husinec, Zelenika (od 46. Balen), Mršić (od 60. Mamić), Karković, Brdek, Frković (od 60. Strize)

Trener: Dražen Bobinec

SAVA STRMEC: Đurđek, Smith, Marić, Brkić, Kos, Šintić, Grofelnik (od 78. Plojović – Beriša), Vidović (od 25. Vrančić), Manzin, Horvatinec (od 72. Kostanjski), Srpak

Igrač utakmice: Luka Grofelnik (Sava Strmec)

U lokalnom dvoboju igrači Save su svladali domaćine 1:3 i tako se još više približili sredine tablice dok su se Samoborci porazom „spustili“ na 6. mjesto prvenstvene tablice. Meč je bolje otvorila Sava i nakon jedne izgledne propuštene prigode u 21. minuti došla do prednosti. Loša reakcija domaće obrane dovela je loptu do Horvatineca koji neobranjivo cilja desni kut domaćih vrata. Vodstva gosta trajalo je kratko – nakon što je Đurđek paradom obranio udarac Husinec, u 23. minuti ni gostujući golman nije mogao protiv Zelenike koji koristi dubinsku loptu preko gostujućeg posljednjeg reda i rutinirano zabija za 1:1. I kada se činilo da će s tim rezultatom momčadi poći na odmor, neopreznost Guliša (koji kao posljednji igrač gubi loptu) koristi Grofelnik koji u situaciji „1 na 1“ ne griješi pa ponovno gostujući navijači slave pogodak svojih pulena. U nastavku je Sava znalački sačuvala svoju minimalnu prednost, a kao točku na „i“ gosti u sudačkoj nadoknadi preko Plojovića – Beriše s novim golom potvrđuju pobjedu.

Nakon 31. kola vodi Karlovac 1919 sa 78 bodova, drugi je Maksimir sa 61, Samobor je 6. s 49 (-1 susret), dok je Sava Strmec na 10. mjestu s 38 bodova.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 26. kolo

Bregana izgubila, Zrinski pobjednički

Turopoljac - Bregana 4:1

(Čunčić '30, Mlinarić '39, '78, Horvat '84; Ivančević '17)

Zrinski – Sloga 6:4

(Mataušić '7, '8, '50, '74, Kupres '29, Marić '90; Dumbović '21, '42, Marinčić '78, Žužić '85)

Rakov Potok – Klokočevac odgođeno

Nakon 26. kola vodi Jaska Vinogradar sa 70 bodova, druga je Lomnica sa 61, 5. je Zrinski s 40 bodova, Rakov Potok je 8. s 35 (-1 susret), Bregana je 12. s 28, dok je Klokočevac na 13. mjestu s 26 boda (-1 susret).

1. županijska nogometna liga zapad – 26. kolo

SU-ZA i Bestovje pobjednički, drugi pokleknuli

Savki Marof - Sloga SU–ZA (O) 1:4

(Zogaj '68; Ivić '36 – AG, Franjičević '57, '78, Hrenar '60)

Mladost (KS) – Novaki 2:0

(Jakšić '31, Ivanković '50)

Bestovje - Krašić 4:2

(Regvar '12, Bartol '14, '25, Tisanić '34; Drešar '43, '66)

Samoborski Otok - Mladost (KD) 3:4

(Librić '19, '25, Beribak '35; Cerovac '28, Nežić '30, '43, '72)

Nakon 26. kola vodi Pušća s 68 bodova, 2. je Sava (D) sa 61, Sloga - Suza je na 7. mjestu s 39 bodova, Bestovje je 11. s 24, koliko ima i 12. Samoborski Otok, dok su Novaki na 14. mjestu s 14 bodova.