26.05.2020.
Predsjednik SDP-a Davor Bernardić u kampanju za parlamentarne izbore krenuo iz Samobora
Primjer Malog tehnopolisa i složne koalicije želimo i na državnoj razini
Kako će građani Hrvatske na parlamentarne izbore izaći već 5. srpnja, ranije nego što je bilo predviđeno i očekivano, tako se zahuktava i predizborna kampanja.
Davor Bernardić, predsjednik SDP-a, najveće opozicijske stranke, u kampanju je s nekolicinom suradnika i koalicijskih partnera krenuo iz Samobora. U utorak, 26. svibnja, ispred Malog tehnopolisa Samobor na prostoru bivše Vojarne Taborec, dočekali su ga gradonačelnik Grada Samobora, koalicijski partner na predstojećim izborima, predsjednik HSS-a i saborski zastupnik Krešo Beljak, te samoborski SDP-ovci na čelu s predsjednicom Sanjom Horvat Iveković, zamjenica župana Zagrebačke županije Nadica Žužak, županijska vijećnica Zvjezdana sečen, gradski pročelnici i brojni stranački kolege.
Njegov posjet Samoboru izazvao je veliku pozornost medija, a o izbornom programu Restart koalicije, uz Bernardića su govorili i njegovi stranački kolege Mihael Zmajlović i Zlatko Komadina te Krešo Beljak.
Bernardić je ponovio i pojasnio glavne okosnice stranačke politike SDP-a i njihovih koalicijskih partnera, a detaljnije su o potrebi mijenjanja smjera politike na državnoj razini, korupciji, modernizaciji i digitalizaciji društva govorili Zmajlović, Komadina i Beljak.
Upravo zato su Samobor i njegov MTS izabrani kao primjer uspješnosti u gospodarstvu, politici i usmjerenosti prema novim tehnologijama, onome što u budućnosti osigurava prosperitet i zadovoljstvo građana.
Nakon obilaska Malog tehnopolisa Samobor, Bernardić i gosti zadržali su se i u Centru za mlade Bunker, u kojem su ih dočekali brojni samoborski SDP-ovci i simpatizeri stranke, kako bi iz "prve ruke" više čuli o svemu što će ova stranka ponuditi za izlaz iz nimalo lagane ekonomske, gospodarske i socijalne situacije u kojoj se država nalazi, dodatno uzrokovane i pandemijom koronavirusa.
M.K.
|