03.10.2009.

Izvrsni rezultati mladih atletičara AK Samobor 2007

Dolores Ćosić ponovno prva

Nakon ljetnih praznika za kojih se u klubu, pod vodstvom trenera Blaža Jankovića i nove trenerice Ane Vranić, intenzivno radilo, Atletski Klub Samobor 2007 nastupio je u Varaždinu, 26. rujna, u 5. kolu Hrvatske atletske lige sjever, i to ovaj puta s velikim brojem natjecatelja.

Mladi su samoborski atletičari postigli izvrsne rezultate.

Ponovo valja istaći Dolores Ćosić, koja je u bacanju vortexa osvojila 1. mjesto, s bačenih 38,41 m i postigla svoj osobni rekord, baš kao i Leon Koražija, koji je bacio vortex 38,44 i osvojio 3. mjesto. Tara Glaser osvojila je 3. mjesto na 300 m prepone u kategoriji starije kadetkinje.

Na 60 m su nastupile Ana Fresl, koja je osvojila 12. mjesto, Ozana Bedeničić bila je 17., Dora Španović 19. i najmlađa Barbara Račić 28.

Na 200 m nastupile su Lucija Žganjer (8. mjesto) i Emanuela Mažar, koja je bila 12.

Po prvi put je AK Samobor 2007 nastupio u disciplini dalj s platforme. Laura Marija Sebastijan je s 2,81 m bila 14., Ema Telišman 17. s 2,63 m, Dora Katušić 19. s 2,54 m i Ira Svea Čumbrek 21. s 2,35 m.

U bacanju vortexa prvi put je nastupila i Magda Relić osvojivši 6. mjesto i bacivši vortex 27,69 m, Hana Erbežnik bila je 12. s 16,04 m, a Barbara Oršić 13. s 9,12 m.

7. mjesto osvojile su limačice na 4x100 m u štafeti. Limači su poboljšali svoj osobni ekipni rezultat za 2 sekunde te osvojili 5. mjesto.

Na 60 m nastupili su Damjan Lacković (6. mjesto) i Marin Muheljić (8. mjesto).

Na 200 m Filip Kufrin osvojo je 5. mjesto, Antonio Jumić 12., a Lovro Kufrin, naš najmlađi limač, bio je 13.

Po prvi put klub je nastupio i u disciplini dalj s platforme u kategoriji limači, a Franko Stanić osvojio je 16. mjesto, s 2,80 m.

U vortexu je nastupio Luka Janković, koji je s bačenih 33,65 m poboljšao svoj osobni rezultat i osvojio 5. mjesto.

Naš mlađi kadet Matija Fabek na 300 m osvojio je 9. mjesto, a stariji kadet Antonio Žganjer po prvi puta je nastupio u disciplini 300 m prepone i osvojio 5. mjesto.

Stariji kadet Lovro Librić na 60 m osvojio je 8. mjesto, a Filip Koražija 12.

Iduće natjecanje je 10. listopada, na pojedinačnom prvenstvu HALS-a u Varaždinu.