Bogumilke na tronu kraljice sportova

Učenice 7./8. razreda izborile državno natjecanje

Učenice 7./8. razreda izborile državno natjecanje-1

Učitelji TZK OŠ Bogumila Tonija Ismeta Čerkez, Petra Barišić, Andreja Kadić i Zoran Rajčević organizirali su županijsko natjecanje za 500 učenika osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije u atletici. Kao dugogodišnji organizatori i sudionici brojnih natjecanja i ovaj put su pokazali izvrsnost u organizaciji zahtjevnog natjecanja u atletici, kraljici sportova.

Na natjecanju je sudjelovalo 50 ekipa u kategorijama 5./6. razreda, 7./8. razreda i srednjih škola.

Natjecanje se održalo na stadionu Mladost u srijedu, 13. ožujka. Lijepo vrijeme bilo je dobra podloga za uzbudljivo natjecanje, druženje, navijanje i nova prijateljstva te stjecanje novih znanja i vještina kroz otkrivanje i pomicanje vlastitih granica sudionika. Sve to Bogumilci su okrunili sjajnim rezultatima i vratili se kući s brojnim medaljama.

U muškoj kategoriji 5./6. razreda učenici su osvojili treće mjesto. Mentorica im je profesorica Andreja Kadić.

U ženskoj kategoriji 5./6. razreda učenice su osvojile drugo mjesto. Mentorica im je profesorica Petra Barišić.

U muškoj kategoriji 7./8. razreda učenici su osvojili drugo mjesto. Mentor im je profesor Zoran Rajčević.

U ženskoj kategoriji 7./8. razreda učenice su osvojile prvo mjesto te se plasirale na državno natjecanje. Mentorica im je profesorica Ismeta Čerkez.

Bogumilci već tradicionalno nose medalje s atletskih natjecanja pa i učenicima i mentorima stižu zaslužene čestitke.

Državno natjecanje održat će se u Puli 13. i 14. svibnja. Držimo fige našim kraljicama!