4. NL središte Zagreb, skupina B, 29. kolo Samobor - Croatia (H) 3:1 (0;0)

Samobor - Croatia (H) 3:1 (0;0)

Samobor, igralište SC Samobor

Gledatelja: 80

Sudac: Vukadin (Dugo Selo); Pomoćnici: Anić (Križ), Crnoja (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Husinec (70), 2:0 Vujić (75-11m), 3:0 Krajačić (80), 3:1 Šagud (90)

Samobor: Štefković, Novoselec, Čerkez, Ašanin, Brdek (od 87. Grgečić), Guliš, Krajačić (od 87. Dauti), Vujić, Kelava, Husinec, Štulec (od 46. Gkuić)

Trener: Stjepan Bašić

Croatia (H): Pintar, Maloseja (od 75. Kuček), Pajač, Zaplatić, Fluka, Blagec (od 46. Šagud), Badaković, Domitrović, Steković, Lončar, Hrupec

Trener: Vladimir Sever

Igrač utakmice: Luka Ašanin

Kao da se gledala repriza nekih utakmica domaćina u posljednjih nekoliko kola. Prvi dio za brzi zaborav, a onda dobra nogometna predstava, s nizom šansi, ali pogodaka. Tako igra momčad Samobora.

U prvih 45 minuta sve skupa s "malo dima i okusa". Bilo je nekih popluprilika, ali ništa konkretno što bi rezultiralo pogotkom. Nisu ni gosti bili inferiorni u svom pristupu, ali isto tako bez konkretnog učinka.

U drugom dijelu domaćin kreće puno bolje, pa tako u 65 minuti, na dodavanje Vujića, Krajačić pogađa gredu. Bio je to nagovještaj samoborske momčadi bolje igre domaćina i konačne pobjede. Husinec dovodi domaćina u vodstvo u 70. minuti, kada, nakon lopta, ubačena s desne strane, završava na glavi Husineca, koji pogađa za vodstvo.

Samo pet minuta kasnije lijep prodor Brdeka završava njegovim rušenjem u 16-ercu, a iz kaznenog udarca precizan je Vujić za 2:0.

Mladi i nadareni Kelava uspijeva asistirati Krajačiću za 3:0 a što se pogodaka tiče, iz kontranapada Šagud uspijeva matirati Štefkovića za konačnih 3:1.

Samobor i dalje na ljestvici ima prednost u bodovima, ali ostaje još jedan susret i to na gostovaju u Glini, protiv Banovca, kojem "gori pod petama". Velika je to prilika za Samobor da eventualnom pobjedom u tom posljednjem kolu potvrdi naslov prvaka.