1. ŽNL - zapad, 26. kolo Klokočevac - Sloga-Suza 2:0

Klokočevec, igralište SC Stjepan Celizić-Bajdo

Gledatelja: 250

Sutkinja: Maretić (Klinča Sela) 7; pomoćnici: Solenički i Čunović

Strijelci: 1:0 Sodič (15), 2:0 Sodič (16)

Klokočevac: Bišćan, Babojelić (od 79. Šteko), Penić, Beloša (od 55. Ladišić), Becić, Nečemer (od 66. Trkeš), Grubar (od 65. Matijaščić), Ahlin (od 7. Brdarić), Sodič, J. Kižlin (od 55. Prelec), Račić (od 79. I. Kižlin)

Sloga-Suza: Podhraški, Nehutni, P. Filipović (od 46. Vučur), Markota (od 82. Kmetec), Zubak, Franjičević, Ljevak (od 55. Horvatin), Barić, Kukolja (od 75. Valjak), J. Filipović, Kostić.

Trener: Tomislav Husak

Od samog dolaska gledatelja na utakmicu, a okupilo ih se više od 250, sve je u Klokočevcu bilo svečarski i prilagođeno proslavi osvajanja naslova prvaka 1. ŽNL - zapad.

A kada je sutkinja Maretić označila kraj nadmetanja, došlo je do prave eksplozije oduševljenja i među igračima i među navijačima. Pehar za osvojeno prvo mjesto i medalje bile su samo dio onoga što je bilo predviđeno službenim protokolom. Sve ostalo bilo je spontano i hvalevrijedno.

Sama utakmica bila je više - manje revijalnog karaktera, jer sve je u pogledu plasmana i jedne i druge momčadi bilo riješno već prije posljednjeg kola.

Ipak, kako mreža gostiju ne bi ostala netaknuta, probrinuo se ponajbolji igrač sezone u redovima Klokočevca, slovenski reprezentativac u futsalu Matevž Sodič.

Najprije je u 15. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara "rasparao" mrežu solidnog Podhraškog. Samo minutu kasnije ponovno je u akciji Sodič, koji loptu, nakon ubačaja lopte sa strane, zahvaća punom nogom. I bilo je 2:0.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, ali vrijedi istaknuti akciju domaćina iz koje je u 80. minuti Matijaščić pogodio gredu.

Gosti gotovo da nisu zaprijetili Bišćanu, ali je na igralištu momčad iz Orešja bila dobro posložena i pokazala određene vrline. Ipak, ovaj je puta to bilo nedostatno za ugrožavanje pobjede slavljenika.