3. NL Centar - 1. kolo Segesta – Samobor 1:3 (0:2)

Samoborci krenuli urnebesno: iz Siska kući pjevajući!

Pomoćnici: Krmar i Lovrić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Brdek(36), 0:2 A. Regović(45), 1:2 Đurić(56), 1:3 Husinec(90)

SEGESTA: Jagatić, Novaković, Kopić, Kapac, Vučak, Abimbola (od 61. Galić), Tarasenko (od 89. Knežević), Topalović (od 71. Prpić), Burmudžija, Moukachar, Đurić (od 61. Bičanić)

Trener: Dalibor Sanader

SAMOBOR: Klemenčić, Balen (od 66. Rihtar), Razum (od 66. Novoselec), Ašanin (od 66. Mohač), Guliš, Čerkez, K. Regović, Husinec, A. Regović (od 83. Krajačić), Brdarić (od 90. Zelenika), Brdek

Igrač utakmice: Eduard Husinec (Samobor)

Samoborci su pobjedom proslavili ponovni nastup u 3. ligi, u Sisku je pobijeđena domaća Segesta rezultatom 1:3. Nakon pola sata ispitivanja snaga i male inicijative domaćina, Samoborci ubacuju u brzinu više i do poluvremena vode s 2 gola razlike. U 36. lijevom stranom Segestine obrane prodire Balen i povratnom loptom pronalazi usamljenog Brdeka koji žabicom od terena vara vratara Jagatića za 0:1. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela poklon domaće obrane (sudar pri istrčavanju vratara i domaćeg defenzivca Burmudžije) koristi Antonio Regović i u prvom nastupu za svoj novi klub lagano pogađa praznu mrežu.

Početak nastavka pripada ponovno domaćinu koji ni kriv ni dužan dolazi do gola nade. Drugi Regović, Kristijan, uklizavanjem je želio očistiti opasnost pred samoborskim vratima, no odbijena lopta pogađa Đurića u nogu te neobranjivim lobom za Klemenčića odsjeda u njegovoj mreži. Samoborci su opasno živjeli još desetak minuta, najopasnije je bilo kada grešku obrane nije iskoristio Tarasenko – već svladanu gostujuću jedinicu spašava okvir vrata. Potvrdu pobjede Samoboru donosi Husinec nakon kornera u 90. minuti. Branič Samobora ostao je nečuvan i s 5 metara nogom pogodio za potvrdu premijerne pobjede.

3. NL Centar - 1. kolo Mladost (P) - Sava Strmec 2:1 (0:0)

Ipak na kraju minimalan poraz

Mladost (P) - Sava Strmec 2:1 (0:0)

PETRINJA – Stadion NK Mladost

Sudac: Jović

Pomoćnici: Rašić i Stanković (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Kižlin(67), 1:1 Marović(70), 2:1 Alapić(78)

MLADOST PETRINJA: Gugec, Smakiqi (od 58. Filipović), Pipalović (od 70. Tepić), Lovrić, Jandrić (od 70. Baron), Vranić, Marović, Mioković (od 46. Alapić), Papić, Baniček, Hrnčević

Trener: Ivica Vidović

SAVA STRMEC: Đurđek, Jakovljević (od 80. Horvatinec), Marić, Vrančić (od 46. S. Kižlin), R. Kižlin, Kos, Mršić, Grofelnik, Manzin, Moštak (od 90. Motočić), Plojović – Beriša (od 80. Vidović)

Trener: Dražen Bobinac

Igrač utakmice: Ivica Alapić (Mladost)

Iako su 20–ak minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka bili u dobitnoj pozicija, igrači Save se s prvog ikad nastupa u 3. ligi vraćaju s minimalnim porazom. Svi bodovi ostali su u Petrinji kod domaćina koji nije bio opasan cijelo prvo poluvrijeme i dobar dio nastavka, no ipak u konačnici pobjeđuje. Sve bitno dogodilo se upravo u tom drugom dijelu drugih 45 minuta. Prvo u 67. minuti Sando Kižlin pogađa za 0:1, no radost na klupi novog trećeligaša bila je kratkog daha. Samo 3 minute kasnije već je 1:1 (strijelac Marović), a 78. potpuni preokret režira Alapić pogotkom za 2:1. Snage za povratak u meč Savini igrači nisu imali pa su se minimalnom pobjedom osladili igrači iz Petrinje.