4. nogometna liga središte Zagreb – B - 17. kolo Gradići – GNK Tigar Sveta Nedelja 1:0 (1:0)

Favorizirani gosti izgubili s 11 metara

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 17. kolo
Gradići – GNK Tigar Sveta Nedelja 1:0 (1:0)

GRADIĆI – Igralište Gradića

Gledatelja 80

Sudac: Hrgović (Zagreb)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Kovač (Velika Mlaka)

Strijelci: 1:0 Turkalj(26 – 11m)

GRADIĆI: Beblek, Turkalj, D. Posavec, Borovac, Sudar (od 76. Pralas), Hrženjak (od 67. Šandor), Banić Budimir, Cindrić, P. Posavec, Krstanović

Trener: Marko Biljan

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Klemenčić, Filipović, Krišto (od 64. Škeva), Hasan (od 64. Jurić), Kenda (od 59. Kotrski), Galić, Bišćan, Podravec, Frajt (od 46. Cvetković), Višić, Garibović

Trener: Damir Kovačić

Igrač susreta: Filip Turkalj (Gradići)

Iznenađenje u Gradićima. Posljednje plasirani Gradići upisali su prvu prvenstvenu pobjedu tek u 17. kolu i to protiv favoriziranog gosta kojem je igrala jedino pobjeda zbog nastavka lova na vodeći dvojac Samobor – Sava. No, domaćini su potpuno zaslužili trobod, iako su do pogotka vrijednog tri boda došli iz najstrože kazne. Da je strijelac jedinog pogotka bio precizniji i nastavku kad je domaćin imao novu šansu s bijele točke, pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Nekoliko domaćih zicera također je ostalo neiskorišteno pa gosti za ovakvu prikazanu igru u konačnici mogu biti sretni i s minimalnim porazom.

Nakon sedamnaestog kola vodi Samobor s 42 boda, druga je Sava Strmec s 40, Tigar Sveta Nedelja je treća s 35, dok je TOP na 11. mjestu s 19 bodova.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 17. kolo TOP – Rugvica Sava 1976 1:1 (0:0)

Na kraju ipak iščupali bod

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Čerkez

Pomoćnici: Jantoljak i Hendak (svi iz Vrbovca)

Strijelci: 0:1 Kralj(53), 1:1 Rendulić(80)

TOP: Maglica, Noršić, Holetić (od 56. Runtas), Žuti, Delač (od 78. Rendulić), Labrović, Ivanović, Sopić (od 74. Lovrinović), Stepinac, Salopek, Čvrk (od 56. Čačić)

Trener: Tomislav Jakopec

SAVA RUGVICA 1976: Karas, Čagalj, Vavra, Kotoraš, Kralj, Ivandić (od 61. Lasić), Kelić (od 66. Lović), Topić, Škegro, M. Mizan, Barberić (od 86. K. Mizan)

Trener: Domagoj Abramović

Igrač susreta: Karas (Sava Rugvica 1976)

Sadržajan susret u Kerestincu završio je podjelom bodova kojom zadovoljniji mogu biti gosti iz Rugvice. Na golove se čekalo sve do drugog poluvremena jer u prvih 45 minuta obje momčadi nisu iskoristile po jedan kazneni udarac. Početak nastavka donosi brzu kontru gosta i laganu realizaciju Kralja za 0:1. Zalaganje i bolja igra domaćinu se isplaćuje u 80. minuti kad jeRendulić, samo 2 minute nakon ulaska u igru, poravnao na toliko željenih 1:1. Topnici su i mogli i do pobjede, ali dvije obećavajuće prilike pred vratima Karasa ostaju nerealizirane.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 17. kolo Sava Strmec – Moslavina 1:1 (1:1)

Oslabljeni nisu mogli protiv izvrsnog gosta

STRMEC – Igralište Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Danijel Rožanković (Glina)

Pomoćnici: Rožanković (Glina) i Dario Dolenec (Sisak)

Strijelci: 0:1 Burić(8), 1:1 Moštak(11)

SAVA STRMEC: Đurđek, Jakovljević, Marić, Brkić (od 70. Vrančić), Petravić (od 82. Čule), Jelavić, Kos, Držić, Naglić (od 87. Mustač), Moštak, Berisha (od 70. Grofelnik)

Trener: Dražen Bobinac

MOSLAVINA: Bartolec (od 46. Kovačić), Cvrtila (od 56. Šenija), Handanović (od 90. Škurla), Lilovac, Batarelo, Burić, Dajčar (od 46. Milinković), Slekovac, Dodić, Radošević, Vlajsović (od 46. Barišić)

Trener: Zorna Buinac

Igrač utakmice: Ante Batarelo (Moslavina)

Oslabljeni za nekoliko standardnih prvotimaca igrači Save nisu bilo dovoljno jaki da svladaju kvalitetnog protivnika koji s Lazine odnosi bod. U samom otvaranje dvoboju (8. minuta) Moslavina dolazi u rano vodstvo zahvaljujući strijelcu Buriću. Samo 3 minute kasnije stanje na semaforu nivelira Moštak pa stvari kreću iz početka. Do odmora bez novih rezultatskih preokreta, a u otvaranju nastavka gosti opet imaju priliku povesti iz (prestroga) dosuđene najstrože kazne. No, na sreću domaćina, gosti iz Kutine su nedovoljno precizni za drugo vodstvo na utakmici. Do kraja susreta domaćini opasniji, ali nedovoljno da bi se upisala pobjeda.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 17. kolo

Zrinskom i Bregani po bod

Lomnica - Rakov Potok 0:1

(Golub '69)

Vatrogasac (Z) - Zrinski 2:2

(Mirt '63, Šekrst '90; Domović '18, Brdarić '45)

Bregana – Kupa 2:2

(Radovanić '30, '62; Šandor '73, Šečenj '82)

Nakon sedamnaestog kola vodi Naftaš Ivanić s 37 bodova, 2. je Turopoljac s 34, Bregana je 5. s 27 bodova, Rakov Potok je 7. s 25, dok je Zrinski na 14. mjestu s 18 bodova.