Zrinski – Vatrogasac 1:3

(Mataušić '42; K. Brdarić '68 - ag, Đeno '75, Ladan '77)

Rakov Potok – Lomnica 3:1

(Perić '4, Makarun '22, '83; Mandura '78 – 11m)

Nakon 2. kola vode Polet, Turopljac, Dinamo (J) i Vatrogasac s po 6 bodova, Rakov Potok je 8. s 3, koliko ima i 9. Zrinski, dok je Bregana na 11. mjestu s 2 boda.

JŽNL - 2. kolo Zrinski - Vatrogasac 1:3 (1:0)

Vatrogasci ugasili nade domaćina

JŽNL - 2. kolo
Zrinski - Vatrogasac 1:3 (1:0)

Farkaševec, igralište SC Široki grm, gledatelja 80

Sudac: Krečak; pomoćnici: Mihalj i Rožić (svi Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Mataušić (42), 1:1 K. Brdarić (68 - auto gol), 1:2. Z. Đeno (75), 1:3 D. Ladan (77)

Zrinski: Čutić, K. Brdarić, Marić, Otmačić, Ištuk, Kupres (od 78. Mihelčić) Kerep, (od 75. Kižlin), Slaček, Klemenčić, Mataušić, F. Brdarić.

Vatrogasac: Suljić, D. Ladan (od 88. Kulaš), Mirt (od 88. Vukelja), Karamatić, F. Ladan (od 77. Tolić), Ljubek (od 62. Štih), Novosel (od 62. Bašić), Šekrst, Z. Đeno, (od 77. Bubalo) Rašić (od 77. Nikolić) I. Đeno

Trener: Ante Čorak

Igrač utakmice: Dominik Šekrst

Za domaćina otvaranje utakmice bilo je vrlo uspješno. Bilo je nekoliko prilika u kojima je tek trebalo malo koncentracije da bi se iste i realizirale. Bila je momčad Zrinskog dominantnija, ali sve se nekako dovodilo do pred kazneni prostor gostiju, a zatim se sve dobro gubilo u nepotrebnim improvizacijama. Ipak, Zrinski dolazi u vodstvo, i to u 42. minuti, kada iz kuta ubačena lopta od Mataušića završava iza leđa, ovaj puta slabo postavljenog vratara Suljića. Bio je to rezultat s kojim je domaćin ostvario vodstvo i otišao na odmor.

Očekivalo se u drugom dijelu sve i nadalje dobro, jer su postojali preduvjeti. No, kod domaćina igre više nije bilo i gosti su se pokazali u drugom dijelu kao bolja momčad, koja je u konačnici došla i do rezultatskog uspjeha. K. Brdarić najprije u 68. minuti pogađa vlastitu mrežu, da bi nakon lijepe akcije navale gostiju Z. Đeno, uspješno izbjegavši zaleđe, poentirao za 1:2.

Bolju igru gosti su okrunili još jednim pogotkom u 77. minuti, kada je obrana domaćina zaspala, a D. Ladan lako zatresao mrežu nemoćnog Čutića.

Pobjeda gostiju posve zaslužena, a domaćin prvenstveno treba poraditi na fizičkoj pripremi, jer utakmica ne traje tek 45, već 90 minuta.