JŽNL - 25. kolo Samobor - Naftaš Ivanić 4:2 (1:1)

JŽNL - 25. kolo
Samobor - Naftaš Ivanić 4:2 (1:1)

Samobor, igralište SC Samobor, bez gledatelja

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko); pomoćnici: Priselec i Holetić

Strijelci: 0:1 Brkić (3), 1:1 Ivkovčić (15), 1:2 Majer (67), 2:2 Štulec (70), 3:2 Ašanin (85), 4:2 Štulec (87).

Samobor: Štefković, Brčić, Makarun (od 56. Ibrahimović), Vujić (od 56. Gluić), Ivkovčić, Severec, Štulec, Ašanin, Lovrić (od 40. Čaušević), Guliš, Ivančević (od 46. Grgečić).

Trener: Franjo Pužin 6,5

Naftaš Ivanić: Vrbanić, Starčić (od 67. Majer), Krsnik, Ptičar (od 78. D. Ivanković ), Sabolić, Brkić, Slivar (od 46. Kelšin), Tadić, Čuni, Bilandžija, Vidović.

Trener: Čedomir Zetica 6

Igrač utakmice: Filip Štefković

Nije za domaćina sve krenulo po dobru. Nadahnuta momčad iz Ivanića već u 3 minuti stvara prednost, kada mladi Brkić kao "brzi vlak" ostavlja za sobom svoje čuvare i izlazi sam na Štefkovića, koji je matiran za 0:1. Samobor s dosta pogrešaka u igri, uz znano "ti meni, ja tebi", ipak stvara neke prilike, od kojih ona u 15. minuti nakon ubačaja Guliša iz kuta biva realizirana od majstora Ivkovčića. U 40. minuti gosti ponovo preko svojih "brzinaca", i ovaj puta Brkića, stvaraju priliku, koja zamalo nije realizirana, jer je lopta prošla uz vratnicu. U tim trenucima obrana domaćina izgledala je zaista blijedo.

U drugom dijelu sve ipak drugačije. No, gosti stvaraju prednost u 67. minuti, kada Majer nakon vrlo smišljene akcije pogađa mrežu Štefkovića za 1:2. Gosti tada dominantni s prilikama, ali na "rezultatskom životu" svojim fenomenalnim obranama Samobor održava Štefković. I onda ponovo "eksplozija djelotvnornosti" Samobora. Najprije, a tko drugi nego Štulec, izjednačava na 2:2., da bi Ašanin lijepim pogotkom glavom u 85. minuti doveo domaćina u vodstvo od 3:2. "Točku na i" stavio je još jednom Štulec, i to u 87. minuti, kada nakon ubačaja Gluića volej udarcem diže vodstvo Samobora, a time i donosi pobjedu od konačnih 4:2.

1. ŽNL - zapad 25. kolo Zrinski - Mladost (KS) 0:0

Gosti čak mogli i do pobjede

1. ŽNL - zapad 25. kolo
Zrinski - Mladost (KS) 0:0

Farkaševec, igralište Široki grm, bez gledatelja

Sudac: Lešković; pomoćnici: Novak i Žiljak (svi Zaprešić)

Zrinski: Kožarec, Horvat, K. Brdarić, Marić, Otmačić, Zrinjan, Ištuk, Mataušić, Kupres (od 46. Koletić), F. Bradrić, Kerep (od 58. Kižlin)

Mladost (KS): Kelečić, Marinović, Makarun, Sirovica, Ložnjak, K. Hasanović (od 63. D. Hasanović), L. Hasanović, Jakšić, Stunja, Hrkač, Džolić (od 78. Pankretić)

Sugurno je da će domaćin imati mnogo prigovora na arbitre susreta, jer je, ruku na srce, bilo dosta nerazumnih odluka. No, i sama igra domaćina nije bila na željenoj razini pa je tako dosta prilika ostalo neiskorišteno. Gosti pak gotovo svih 90 minuta s naglašenim obrambenim zadacima, jer, kako je rekao strateg gostiju Nenad Budiščak: "Da smo se otvorili, primili bi sigurno nekoliko golova".

I takva igra mogla je donijeti i pobjedu gostima. Naime, u 85. minuti dosuđen je za Mladost vrlo dvojbeni kazneni udarac, kojeg je loše izveo Sirovica, te omogućio vrataru domaćina Kožarcu da se obranom istakne i time promovira u igrača susreta.

Po bod svakom, ali za domaćina je to zaista slaba utjeha, jer se očekivao maksimalan bodovni učinak.