13. kolo Paket24 Premier lige Rude - Poreč 35:35

Mini serijom izborili bod i 7. mjesto

13. kolo Paket24 Premier lige
Rude - Poreč  35:35

Rukometaši Rudara su 10. prosinca, u 13. kolu Paket24 Premier lige, u "Rude areni", odigrali neriješeno s Porečom, završilo je 35:35.

Prvo poluvrijeme domaća momčad puno bolja, na kraju prvih pola sata igre Rudari su imali 4 gola prednosti.

Prvi dio drugog poluvremena još je bio u znaku domaćina, ali Poreč se vraća, prelazi u vodstvo i na ulasku u završnicu imaju dva gola prednosti. Ipak, Rudari rade mini seriju za 33:33, potom se igra gol za gol, da bi završni napad Poreča doveo do sedmerca kojeg, srećom, nije realizirao Marko Bajan.

U domaćim redovima Fran Kasap je zabio 11 golova, Lovro Gaća osam, a po četiri Vito Glivetić i Matej Štajnkler, golman Antun Šarić imao je 9 obrana.

Kod gostiju Lucijan Krajcar zabio je 13 pogodaka, a David Vladić imao je 12 obrana.

Na kraju polusezone Rudari gostuju kod Dubrave. Trenutačno su na 7. mjestu s 10, a Dubrava je 5. s 11 bodova.

R.S.

1. kolo HRL-sjever Rude - NEXE 2 38:35

Mladi Rudari jači i od velikog favorita

1. kolo HRL-sjever
Rude - NEXE 2  38:35

Novu sjajnu pobjedu ostvarili su rukometaši druge momčadi Rudara u prvenstvu 1. HRL-sjever.

Na parketu Rude Arene nadvisili su drugu ekipu NEXE-a rezultatom 38:35.

U redovima Rudara najefikasniji su bili Andro Lopac s 8 te Emanuel Šima Jurić i Petar Lencović sa po 5 pogodaka, dok je najučinkovitiji igrač gostiju bio Ognjen Cenić s 14 zgoditaka.

Mladi Rudari će tako prezimiti na šestom mjestu ljestvice sa 6 pobjeda, jednim remijem i 5 poraza u prvom dijelu sezone.