Paket24 Premier liga

Rudari pali u Dubravi, mladi pobijedili u Đakovu

Rukometaši Rudara upisali su treći poraz u nizu u prvenstvu Paket24 Premier lige. U Rude Areni slavila je Dubrava, rezultat je bio 29:33.

Rudari su bolje ušli u susret, vodili početnih 20-ak minuta, da bi gosti do kraja napravili seriju 5:0 I do kraja poluvremena se odvojili na 11:16. U nastavku Rudari dolaze na dva gola zaostatka I kad se očekivala dramatična završnica, igrači Dubrave rade završni rezultatski odmak serijom 4:7 za vrijeden gostujuće bodove.

Sedam pogodaka za domaće postigao je Matej Štajnkler, 6 je zabio Fran Kasap, a 5 Valentino Runtas. Kod gostiju ponovno Tomislav Sladoljev je upisao 14 obrana, a Ivan Barbić je zabio sedam pogodaka bez promašaja iz igre.

Druga momčad Rudara svoj susret 6. kola Prve hrvatske lige – sjever odigrala je protiv Đakova, slavili su 37:21. Do poluvremena su mladi Rudari imali 6 golova prednosti, a od 40. do 50. minute prebacili u brzinu više, napravili seriju 10:2 i do kraja do vrha napunili mrežu gostiju.

Gabrijel Bartolić zabio je 7 golova, Petar Lencović je zabio 5, a Tomislav Grgečić je zabio 4 gola. Kod gostiju Krešimir Klepo je zabio najviše, 4 gola.

Nakon 6 odigranih kola Rudar 2 je na visokom 3. mjestu, s bodom manje od Bjelovara I 3 manje od vodećeg Čakovca.

R.S.

5. kolu Druge hrvatske lige – zapad

Rukometašice Samobora i Sloge bez bodova

Rukometašice Samobora u 5. kolu Druge hrvatske lige – zapad gostovale su kod ekipe Trešnjevke I izgubile 35:22. Početnih 20-ak minuta nije dalo naslutiti da će poraz “lavica” biti težak, naime držale su se naše igračice izjednačeno s favoriziranim domaćinom. No, do poluvremena ekipa iz Zagreba radi seriju za plus 4, a početkom drugog poluvremena rješavaju utakmicu serijom 11:3.

Valentina Perić I Lorena Belanić zabile su po 5 golova za ŽRK Samobor, a Dora Lukić I Mirna Vučković zabile su po 9 golova za Trešnjevku.

Svetonedeljska Sloga također je gostovala, protiv Škole rukometa Karlovac upisale su poraz 28:19.

Lucija Tesar zabila je 8 golova za svetonedeljsku ekipu, od domaćih igračica najefikasnije je bila Tihana Razumić I Mia Nose sa po 7 golova.