Paket24 Premier liga – Liga za ostanak RK KTC Križevci – RK Rudar 35:31

Rudari već prije osigurali ostanak u ligi

Paket24 Premier liga – Liga za ostanak
RK KTC Križevci – RK Rudar  35:31

U završnom susretu Lige za ostanak Paket24 Premier lige, rukometaši Rudara poraženi su u gostima kod KTC-a 35:31. Utakmica u Križevcima Rudaru je bila jedna od rijetkih ove sezone bez opterećenja, jer su svoj premijerligaški status osigurali prije 10. kola, a vidjelo se to i na terenu. Nakon prvog poluvremena Križevčani su vodili 21:16, Rudari su se tek u jednom navratu približili na 23:21, ali je do kraja susret bio jednosmjerna ulica.

Na kraju KTC slavi sa 4 gola razlike, ali će ipak u dodatne kvalifikacije zajedno s Moslavinom, dok su iz lige ispali Bjelovar i Zamet.

Jakov Neralić zabio je 9 golova, po 3 su zabili Lovro Gaća, Tomislav Grgečić, Petar Stanić i Adrian Ćosić, a golmanski dvojac Matija Kuhar i Mihael Bartolić imali su 6, odnosno 3 obrane. S devet pogodaka Robert Marković bio je prvi strijelac domaće momčadi.

2. HRL – sjever, 26. kolo RK Ludberg – RK Rudar 2 32:34

Mladi Rudari osvojili naslov prvaka

2. HRL – sjever, 26. kolo
RK Ludberg – RK Rudar 2  32:34

Rukometaši Rudara 2 prvaci su 2. HRL – sjever! U utakmici završnog, 26. kola, u subotu, 6. svibnja, u gostima u Ludbregu svladali su istoimenog domaćina 32:34 i time obranili bod prednosti koji su imali ispred drugoplasirane Petrinje uoči posljednje utakmice sezone.

Domaća momčad je bolje ušla u susret i nakon početnih 15 minuta imali su 5 golova prednosti, no do poluvremena mladi Rudari vraćaju stvari na početak, na odmor se odlazi sa 17:17. U nastavku Rudari odmah rade seriju 3:0 i iako su u nekoliko navrata igrači Ludbrega zaprijetili i stigli na samo gol zaostatka, koncentriranom igrom u završnici rukometaši Rudara stigli su do bodova za naslov prvaka.

Jan Škreb zabio je 7 golova, 6 je zabio Dorian Gorički, a po 5 Fran Martinko i Petar Stanić. U redovima Ludbrega Elvin Petrošanec bio je najučinkovitiji s 10 golova.

Na kraju je Rudar 2 sezonu završio sa 42 boda, uz 20 pobjeda, 4 poraza i 2 neriješena rezultata.