Paket24 – Premier liga – 5. kolo Rudar – KTC Križevci 24:20

U završnici pojačali tempo i pobijedili

Paket24 – Premier liga – 5. kolo
Rudar – KTC Križevci  24:20

Rukometaši Rudara nastavili su svoj niz bez poraza na domaćem parketu. U 5. kolu Lige za ostanak Paket24 Premier lige svladali su u subotu, 18. ožujka, KTC iz Križevaca 24:20. Uoči ovog dvoboja momčadi su bile bodovno izjednačene, a većim dijelom prvog poluvremena takav je bio i rezultat ovog susreta, jer igralo se gol za gol.

Slično je izgledalo i drugo poluvrijeme, s tim da su gosti iz Križevaca ipak uspjeli ostvariti minimalnu prednost uoči ulaska u samu završnicu. No, u posljednjih 9 minuta utakmice Rudari golovima Trčaka, Skendrovića, Gaće i Neralića rade seriju 5-0 i zaostatak od jednog gola pretvaraju u vrijedne, možda i ključne bodove za ostanak u premijerligaškom društvu.

Vratar Rudara Vladimir Gošić upisao je čak 19 obrana, a sa šest pogodaka najučinkovitiji u domaćim redovima bio je Mihael Trčak, Jakov Neralić je zabio 5, a po 4 Valentino Runtas i Lovro Gaća. Kod gostiju po 4 pogotka zabili su Toni Ezgeta i Darko Mršić.

Rudari su sada na 14 bodova i drže 4. mjesto, s 2 boda manje od Ribola Kaštele na 3. mjestu i bodom više od Osijeka, koji je na poziciji niže, te 2 više od Trogira kojem idu u goste u 6. kolu.

2. HRL – zapad, 17. kolo Samobor – Sloga 22:23

Svetonedeljčanke osigurale važnu pobjedu

2. HRL – zapad, 17. kolo
Samobor – Sloga  22:23

Rukometašice Samobora i svetonedeljske Sloge igrale su u nedjelju, 19. ožujka, susjedski derbi u 17. kolu 2. HRL – zapad, a slavile su gošće 22:23. Većim dijelom susreta Lavice su imale minimalnu prednost, da bi 10 minuta prije kraja uporne igračice Sloge serijom 4-1 prešle u vodstvo i održale ga do kraja za vrijedne bodove kojima su se odvojile od dvije posljednjeplasirane ekipe lige.

Dora Kanceljak s 8 i Tomica Curić sa 7 golova bile su najefikasnije u redovima Samobora, a za Slogu je najviše zabila Dorotea Kontrec, 6 golova.

2. HRL – sjever, 20. kolo Marof – Rudar 2 24:31

Novom pobjedom učvrstili vodstvo na ljestvici

2. HRL – sjever, 20. kolo
Marof – Rudar 2  24:31

Druga momčad Rudara također je bila uspješna. U 20. kolu 2. HRL – sjever, u subotu, 18. ožujka, u gostima kod Marofa slavili su 24:31. Prvu osjetniju prednost mladi Rudari ostvarili su krajem prvog poluvremena, a početkom drugog tu su prednost dodatno povećali na 6-7 golova i do kraja su rutinirano kontrolirali tijek susreta.

Tomislav Grčečić s 8 i Jan Škreb sa 6 golova predvodili su napadački dio igre Rudara 2, koji je i dalje vodeća momčad lige s 2 boda više od najbliže Petrinje, a za očekivati je da će ostati vodeći i nakon 21. kola, jer ih u njemu čeka susret s posljednjeplasiranim Prelogom.