5. kolO Paket24 Premier lige

Nexe serijama do pobjede protiv Rudara

Rukometaši Rudara upisali su očekivani poraz u 5. kolu Paket24 Premier lige, ali uz dobru igru i solidan otpor favoriziranim gostima. U Rude Areni slavio je Nexe rezultatom 33:29 i tako ostao neporažen ove sezone, dok su Rudari na omjeru pobjeda i poraza 1-4.

U prvih 10 minuta rezultat je bio u egalu, a tada se gosti pri put malo odvajaju i do poluvremena imaju plus 3. U nastavku domaća momčad je držala priključak još 10-ak minuta, a tada gosti rade novu seriju i u završnih 10 minuta utakmice ulaze s 9 razlike za nove bodove.

U domaćim redovima Jakov Neralić zabio je 8 golova, Vito Glivetić 5, a Petar Lencović 4, dok su vratari Rudara imali 8 obrana, 6 Vladimir Gošić, a dvije Antun Šarić.

Rukometaši Rudara 2 u 4. kolu 1. hrvatske lige – sjever dočekali su Valpovku i odigrali 28:28. Utakmica je uglavnom bila "u egalu", tek su u jednom navratu početkom 2. poluvremena mladi Rudari imali 4 gola prednosti, ali u završnici se igralo gol za gol, a na kraju je konačni rezultat golom iz sedmerca postavio Martinko.

Vito Glivetić zabio je 5, a Lencović, Grgečić, Martinko i Bartolić po 4 gola.

Kod gostiju Nedić, Tisucki i Markota po 4 gola.

R.S.

3. kolo 2. HRL – zapad

Gostujući porazi za Samobor i Slogu

Rukometašice Samobora u 3. kolu 2. hrvatske lige – zapad gostovale su u Opatiji kod ekipe Liburnije i poražene su 34:28. Prvo poluvrijeme “lavice” su bile bolja ekipa, završile su početnih 30 minuta igre sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu ekipe su bile u egalu početnh 10 minuta, potom domaće igračice rade seriju 9:1 i tu je priči bio kraj, bodovi su ostali u Opatiji.

Najučinkovitije u redovima “lavica” bile su Valentina Perić s 9 golova i Nika Horvat sa 7, u domaćeoj ekipi Vanna Zdrinšćak bila je najuspješnija s 13 golova.

Svetonedeljska Sloga također je poražena, u gostima kod Lokomotive Zagreb 2 rezultat je bio 38:24. Svetonedeljska ekipa držala je priključak s “lokosicama” prvih 20-ak minuta kad su bile na 3 gola zaostatka, ali krajem poluvremena domaća ekipa radi seriju 5:1 za osjetniju prednost.

U drugom poluvremenu ona je samo rasla do konačnih 14 razlike. Marija Pelc zabila je za Slogu 10 golova, a Paula Gotal 9.