6. kolo Paket24 Premijer lige

Rudari za gol “kratki”, mladi za gol bolji

Rukometaši Rudara tijesno su poraženi u Poreču od istoimene domaće momčadi u 6. kolu Paket24 Premijer lige. Domaćini su slavili rezultatom 26:25, nakon što su vodili većim dijelom susreta. Ipak, uporni Rudari u više navrata su se vraćali u igru pa je tako 2. minute prije kraja rezultat bio 25:25. Domaćini tada zabijaju sedmerac, a završni napad Rudara za remi ostaje bez učinka, a Rudari bez bodova.

Poreč su do pobjede predvodili Petar Krupić sa šest pogodaka i Bruno Ćopić sa deset obrana. Jakov Neralić bio je najbolji strijelac Rudara sa osam golova, a Vladimir Gošić upisao je 11 obrana.

Rukometaši druge momčadi Rudara u 5. kolu I. HRL-sjever pobijedili su momčad Slatine u gostima rezultatom 29:28! Domaća momčad vodila je do same završnice kad mladi Rudari rade seriju 3:0 I time stižu do vrijednih bodova.

U novu pobjedu mladih Rudara 8 pogodaka ugradio je Fran Martinko, a 5 Petar Stanić, dok je golman Mihael Bartolić “spustio roletu”, u pobjedu je ugradio 20 obrana. Kod Slatine najefikasniji Igor Dragojević sa 6 pogodaka.

Rudar 2 trenutno zauzima 4. mjesto na tablici sa 7 bodova, a u idućem kolu Rudari će biti domaćini ekipi Đakova. Ta utakmica igrat će se 21. listopada u Rude Areni.

R.S.

Obje ekipe naših rukometašica izgubile u 4. kolu II HRL-zapad

Treći poraz za “Lavice”, četvrti za Slogu

U 4. kolu II HRL-zapad rukometašice Samobora poražene su od ekipe Škole rukometa Karlovac rezultatom 19:22. “Lavice” su vodile tek u početnih 5 minuta utakmice, ostalo je sve bilo na strani gošći koje, jednom kad su ostvarile prednost, više ju nisu ispuštale.

Početkom 2. poluvremena zaostatak igračica ŽRK Samobor bio je 5 golova, u 45. minuti I 6 razlike tako da je jasno bilo kako ovaj put “lavice” neće iskoristiti prednost domaćeg parketa te da će upisati 3. poraz u sezoni.

U redovima samoborskih Lavica najefikasnije su bile Valentina Perić sa 6 i Nika Horvat s 4 zgoditke, dok su Karlovčanke do pobjede predvodile Mia Nose i Lucija Stepić, obje sa po 5 pogodaka.

Svetonedeljska Sloga poražena je od Liburnija Opatije 21:36. Marija Pelc sa 8 i Lucija Tesar sa 5 golova bile su najučinkovitije u domaćoj ekipi, kod gošći Stefani Stakorić i Luana Zdrinšćak po 7 golova. Sloga ove sezone ima sva četiri poraza.