7. kolo Lige za ostanak u Paket24 Premier ligi Trogir - Rudar 28:28

Vratili se s velikim bodom

7. kolo Lige za ostanak u Paket24 Premier ligi
Trogir - Rudar  28:28

Rukometaši Rudara uzeli su bod na teškom gostovanju kod Trogira, rezultat u nedjelju, 14. travnja, odigrane utakmice 7. kola Lige za ostanak u Paket24 Premier ligi bio je 28:28. Rudari su bolje ušli u susret i dominirali u prvom poluvremenu kojeg su završili sa 4 gola prednosti. U nastavku Rudari su vodili do završnih 10-ak minuta utakmice kad domaća momčad smanjuje zaostatak, a potom na samom kraju stiže i do izjednačenja.

Najučinkovitiji u redovima Rudara bili su Jakov Neralić sa osam pogodaka i Lovro Gaća sa šest.

Rukometaši Rudara 2 u 23. kolu Prve hrvatske lige – sjever ugostili su ekipu Maksimir Pastele i doživjeli minimalan poraz 30:31. Mladi Rudari su sjajno ušli u utakmicu, vodili 10:3, ali se gosti stabiliziraju i do poluvremena anuliraju zaostatak i prelaze u vodstvo 14:15. U nastavku su gosti u više navrata imali tri gola prednosti, ali je u samoj završnici Rudar stigao u egal, da bi na kraju presudio jedan gol.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Jan Škreb sa 6 pogodaka, a kod gostiju Šimun Banović sa 5 pogodaka.

r.s.

20. kolo Druge hrvatske lige – zapad Umag Samobor 25:30

"Lavicama" pobjeda, Sloga bez bodova

20. kolo Druge hrvatske lige – zapad
Umag Samobor  25:30

Rukometašice Samobora u 20. kolu Druge hrvatske lige – zapad upisale su vrijednu pobjedu na gostovanju kod ekipe Umaga. “Lavice” su slavile 25:30. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su obje ekipe zabile tek po 10 golova, u nastavak samoborska ekipa ulazi puno bolje i drži prednost od 3 do 5 golova do samog kraja.

Lorena Belanić zabila je 8 golova, Nika Kovač 7, a Dora Kanceljak 5 za 10. prvenstvenu pobjedu.

Rukometašice svetonedeljske Sloge nadale su se prvim ovosezonskim bodovima na gostovanju kod Jamnice, međutim domaća ekipa je slavila 32:29. Ema Majetić zabila je najviše, 10 golova u dresu Sloge.