Paket24 Premier liga – Liga za ostanak, 4. kolo RK Moslavina – RK Rudar 25:23

Neizvjesna završnica prevagnula na stranu domaćina

Paket24 Premier liga – Liga za ostanak, 4. kolo
RK Moslavina – RK Rudar  25:23

Rukometaši Rudara u 4. kolu Lige za ostanak Paket24Premijer lige u nedjelju, 5. ožujka, poraženi su u Kutini od Moslavine 25:23. Susret u kojem su Rudari držali priključak s domaćinom koji bi svako toliko otišao na dva, tri gola razlike, otišao je do neizvjesne završnice nakon što su Rudari 8 minuta prije kraja došli do 20:20. Tada domaćin uz dva gola Horvata i jedan Mihaljevića stvara ključnu razliku, u kojoj je Rudar uspio golovima Runtasa tek priprijetiti, ali ne i preokrenuti rezultat za drugi poraz u Ligi za ostanak.

Vladimir Gošić imao je 10 obrana, a Valentino Runtas je bio najučinkovitiji u napadu Rudara s 8 pogodaka, 4 je zabio Jakov Neralić, a 3 Vid Starčević.

U domaćim redovima prvo ime bio je vratar Marin Sorić s 19 obrana, Alen Horvat zabio je 8 golova, a po 6 Tomi Vozab i Marko Mihaljević.

2. HRL – zapad, 15. kolo ŽRK Samobor – ŽRK Rudar Labin 20:28

Držale korak prvo poluvrijeme

2. HRL – zapad, 15. kolo
ŽRK Samobor – ŽRK Rudar Labin  20:28

Rukometašice Samobora pružile su solidan otpor Rudaru, najboljoj ekipi 2. HRL – zapad, u utakmici 15. kola prvenstva. Labinjanke su u Samobor stigle kao vodeće, bez ijednog dosad izgubljenog boda, no u prvom poluvremenu su Lavice odlično držale korak s favoriziranim gošćama pa je rezultat bio 11:12.

Ipak, odmah početkom drugog poluvremena kvaliteta ekipe iz Labina dolazi do izražaja serijom 7:1 u početnih 7 minuta nastavka i susret je prelomljen.

Na kraju je završilo 20:28, uz 5 golova Lorene Belanić i Dore Kanceljak za ŽRK Samobor, dok su u gostujućim redovima najučinkovitije bile Katarina Raspudić, Natali Zahtila i Katja Mikulić s po 5 golova.

Druga hrvatska liga – sjever, 18. kolo RK Sesvete 2 – RK Rudar 2 28:29

Dominirali, posustali, ali na kraju pobijedili

Druga hrvatska liga – sjever, 18. kolo
RK Sesvete 2 – RK Rudar 2  28:29

Druga momčad Rudara u 18. kolu Druge hrvatske lige – sjever je u nedjelju, 5. ožujka, u gostima kod Sesveta 2 slavila uz rezultat 28:29. Mladi Rudari dominirali su u prvom poluvremenu, kojeg su i dobili 16:11.

Međutim, u drugom poluvremenu potpuno drugačija slika i u 10-ak minuta domaćin anulira zaostatak pa se igralo gol za gol sve do završnih 5 minuta. Tada Rudari golovima Škreba, Jurića i Stanića rade seriju 3:0 za nove bodove, koji ih drže na vrhu prvenstvene ljestvice, izjednačene s Petrinjom na 28 bodova.

Emanuel Šima Jurić je zabio 10 golova, Jan Škreb 5, a Petar Stanić 4 gola.

Kod domaćina najviše je zabio Josip Tomić, 9 golova.