Paket24 Premier liga – Liga za ostanak, 9. kolo RK Rudar – RK Moslavina 32:25

U ključnoj utakmici osigurali ostanak

Paket24 Premier liga – Liga za ostanak, 9. kolo
RK Rudar – RK Moslavina 32:25

U ključnoj utakmici sezone Rudari su u subotu, 22. travnja, stigli do bodova koji garantiraju ostanak u elitnom rukometnom društvu. U 9. kolu Lige za ostanak Paket24 Premier lige na domaćem terenu nadigrali su Moslavinu 32:25.

Nakon igre gol za gol, Rudari sredinom prvog poluvremena odlaze na 4 gola prednosti, a na odmor odlaze sa 16:11. U drugom poluvremenu nastavlja se slična priča, gosti ne uspijevaju smanjiti zaostatak, a prema završnici Rudari ponovno dižu ritam i 10-ak minuta prije kraja imaju 10 golova prednosti za garanciju bodova koji jamče ostanak te pripremu slavlja igrača i navijača na tribinama.

Jakov Neralić zabio je 7 pogodaka, Vid Starčević 5, po 3 gola Vito Glivetić, Tomislav Štajnkler, Tomislav Grgečić, Andrej Trčak i Gabrijel Bartolić, a Vladimir Gošić skupio je čak 14 obrana. Kod gostiju po 4 pogotka zabili su Tomi Vozab i Matija Vidoš.

Do kraja prvenstva Rudarima ostaje još gostovanje kod KTC-a, ali bez obzira na ishod tog susreta osigurali su poziciju koja ih ostavlja u Paket24 Premier ligi, jer na kraju ne mogu biti niže od 6. mjesta.

Druga hrvatska liga – zapad, 21. kolo ŽRK Lokomotiva 2 : ŽRK Samobor 28:17

Pokleknule već na početku drugog poluvremena

Druga hrvatska liga – zapad, 21. kolo
ŽRK Lokomotiva 2 : ŽRK Samobor 28:17

Rukometašice Samobora u 21. kolu Druge hrvatske lige - zapad gostovale su u subotu, 22. travnja, kod Lokomotive 2. U zagrebačkoj Kutiji šibica domaće igračice bile su bolje s 28:17 i time se revanširale Lavicama za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Do poluvremena je sve slutilo na neizvjesnu utakmicu, Lavice su bile na gol zaostatka, ali početak drugog poluvremena Lokosice otvaraju serijom 8:1 i tu je bilo jasno da bodovi ostaju u Zagrebu.

Dora Kanceljak zabila je 6 golova, Ela Rođak, Matea Katanec i Vita Karasman po 2. U domaćim redovima najraspoloženije su bile Ivana Fratnik sa 7 I Iva Zrilić sa 6 golova.