Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak, 1. kolo RK Rudar – RK Trogir 30:29

Važan gol stigao u samoj završnici

Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak, 1. kolo
RK Rudar – RK Trogir  30:29

Rukometaši Rudara pobjedom su otvorili nastavak natjecanja u Paket24 Premijer ligi. U 1. kolu Lige za ostanak slavili su u nedjelju, 12. veljače, protiv Trogira 30:29 golom Vida Starčevića u završnim sekundama utakmice. Početak utakmice prošao je uz bolju igru gostiju koji su imali prednost od 3 razlike, ali se do poluvremena Rudar stabilizirao pa je prvih pola sata igre završilo izjednačenim rezultatom 14:14.

U drugom poluvremenu Rudar preuzima vodstvo, odlazi i na 4 razlike, ali uporni gosti se serijom golova vraćaju u igru i minutu i pol prije kraja prelaze u vodstvo. Tada Lovro Gaća zabija sedmerac za 29:29, vratnica zaustavlja udarac gostiju i u završnici Vid Starčević postavlja konačnih 30:29 za vrijedne bodove na startu Lige za ostanak.

Po 6 golova za Rudare zabili su Fran Kasap i Jakov Neralić, Vid Starčević i Valentino Runtas po 5, a čak 15 obrana imao je Vladimir Goršić.

Kod gostiju najučinkovitiji su bili Luka Piteša sa 7 te Goti Maričić sa 6 pogodaka.

Druga hrvatska liga – sjever, 15. kolo RK Ivančica – RK Rudar 2 31:30

U porazu presudile zadnje sekunde

Druga hrvatska liga – sjever, 15. kolo
RK Ivančica – RK Rudar 2  31:30

Rukometaši Rudara 2 svoj susret 15. kola Druge hrvatske lige - sjever odigrali su u nedjelju, 12. veljače, u Ivancu kod Ivančice i izgubili 31:30. Uglavnom se igralo gol za gol, u nekoliko navrata domaćini su otišli na 3 razlike, ali su Rudari vraćali utakmicu u egal. 20 sekundi prije kraja Rudari su izjednačili na 30:30, ali je u samoj završnici Štefičar zabio gol kojim su Rudari ostali bez bodova.

Vito Glivetić zabio je 7 golova, po 5 su zabili Fran Martinko i Fran Trošelj, a u domaćim redovima spomenuti Kristijan Štefičar je zabio 7 golova.