Paket24 Premier liga – 10. kolo RK Rudar – RK Zamet 29:22

Za goste nema bodova u Rudama

Paket24 Premier liga – 10. kolo
RK Rudar – RK Zamet  29:22

Rukometaši Rudara u nedjelju, 20. studenoga, odigrali su susret 10. kola Paket24 Premier lige. U Rude je stigla momčad Zameta, a iako su Riječani posljednjeplasirana momčad lige, pružili su solidan otpor na parketu s kojeg ove sezone još nitko nije uzeo bodove. Tako je prvo poluvrijeme otišlo na njihovu stranu s 12:13, ali u drugom poluvremenu Rudari dižu razinu igre, prelaze u vodstvo i ne ispuštaju ga do kraja za konačnih 29:22 i nove vrijedne bodove koji ih drže na visokom 3. mjestu s 13 bodova, koliko imaju i Dubrava na 2. mjestu, odnosno Gorica na 4. mjestu.

Po 5 pogodaka zabili su Valentino Runtas i Fran Kasp, a Vladimir Gošić upisao je 15 obrana. Kod Zameta najučinkovitiji je sa 6 pogodaka bio Marko Pikec.

2. liga – sjever, 10. kolo RK Koprivnica – RK Rudar 2 32:25

Zaostatak iz prvog poluvremena ipak nedostižan

2. liga – sjever, 10. kolo
RK Koprivnica – RK Rudar 2  32:25

Rukometaši Rudara 2 u 10. kolu 2. lige – sjever gostovali su u nedjelju, 20. studenoga, kod Koprivnice u derbiju kola. Završilo je 32:25 za domaću momčad, koji su time preskočili mlade Rudare na prvenstvenoj ljestvici i zgusnuli situaciju na vrhu: Ludbreg vodi sa 17 bodova, Petrinja je na 16, Koprivnica i Medveščak na 15, a Rudar 2 na 14 bodova. Već do poluvremena mladi Rudari su imali zaostatak od 6 golova, pa su u drugom poluvremenu samo održavali pa čak i povećali prednost.

Tomislav Grgečić, Jan Škreb, Fran Martinko i Dorijan Gorički zabili su po 4 gola za Rudare, a domaće je predvodio Jan Kos sa 9 golova.