Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak, 8. kolo Dubrovnik – Rudar 24:31

Uvjerljiva pobjeda u gostima

Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak, 8. kolo
Dubrovnik – Rudar 24:31

Rukometaši Rudara u 8. kolu Lige za ostanak u Paket24 Premier lige gostovali su u subotu, 23. travnja, u Dubrovniku kod istoimenog domaćina. Kod posljednjeplasirane momčadi lige stigli su do vrijednih bodova, odigrali su 24:31.

Utakmica je dugo bila izjednačena, uz malu prednost Rudara koji su na poluvremenu vodili 12:10, da bi sredinom drugog poluvremena Rudari napravili seriju 6:0 i mirno ušli u završnicu utakmice. David Špiler je zabio 7 golova, Lovro Gaća i Valentino Runtas po 6. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Toni Jakić s 10 pogodaka.

Dva kola prije kraja Rudari su na 7. mjestu s 2 boda manje od Karlovca, a 3 manje od Moslavine. Do kraja prvenstva još ih čekaju domaći susret protiv Moslavine i gostovanje kod Zameta.

R.S.

Druga hrvatska rukometna liga – zapad, 21. kolo Rudar – ŽRK Samobor 27:18

Do poluvremana držale priključak, pa onda pale

Druga hrvatska rukometna liga – zapad, 21. kolo
Rudar – ŽRK Samobor  27:18

Rukometašice Samobora u 21. kolu Druge hvatske rukometne lige – zapad gostovale su u 23. travnja u Labinu kod Rudara. Lavice su poražene 27:18 u utakmici u kojoj su do poluvremena držale priključak s domaćom ekipom, bilo je 13:11.

No, u nastavku utakmice domaće igračice rade nekoliko mini serija, a iako su se 10-ak minuta prije kraja susreta Lavice vratile na samo -3, u završnici je ekipa Rudara stigla do svoje najveće razlike.

Najučinkovitija u redovima Samobora bila je Karla Brakus sa 6 golova, kod Rudara Natali Zahtila je zabila najviše, 7 golova.

Rukometašice Samobora uoči posljednjeg kola drže 5. poziciju s 20 bodova, jednim više od trojke Udarnik, Murvica, Liburnija, a 4 boda manje od Ivanića, koji je na poziciji iznad. Dolazeće subote Lavice dočekuju Karlovac.

R.S.

Druga hrvatska liga – sjever, 22. kolo Rudar – Sesvete 2 30:30

Spasonosni sedmerac za izjednačenje

Druga hrvatska liga – sjever, 22. kolo
Rudar – Sesvete 2  30:30

Rukometaši Rudara 2 u 22. kolu Druge hrvatske lige – sjever u derbiju kola dočekali su u nedjelju, 24. travnja, Sesvete 2, a završilo je 30:30. Gabrijel Bartolić zabio je 5 golova, uključujući i sedmerac za izjednačenje na kraju susreta.

Rudari su vodili većim dijelom susreta, u završnih 10-ak minuta ušli su s 3 gola prednosti, no žilavi gosti su se vratili u igru i poveli u završnoj minuti, da bi sve završilo uspješno realiziranim sedmercem za domaću momčad. Tim rezultatom mladi Rudari ostali su na 2. mjestu prvenstvene ljestvice s 2 boda više od Ivančice i Medveščaka, a 10 bodova manje od vodeće Rugvice.