Paket24 Premijer liga – 14. kolo Rudar – Spačva 34:26

Rudari u Ligi za ostanak

Paket24 Premijer liga – 14. kolo
Rudar – Spačva  34:26

U subotu, 12. veljače, rukometaši Rudara na svojem terenu upisali su važne bodove protiv izravnog protivnika za ostanak u premijerligaškom društvu. U 14. kolu Paket24 Premijer lige, Rudari su dobili Spačvu Vinkovce s 34:26 i time gostima prepustili začelje ljestvice na kraju prvog dijela natjecanja.

Susret su Rudari otvorili odlično i poveli 5:1. Iako su se gosti u nekoliko navrata vraćali na manji zaostatak, krajem poluvremena domaći igrači još malo dižu ritam i prvu dionicu završavaju sa 16:11.

U drugom poluvremenu gosti se približavaju na tri gola zaostatka uoči ulaska u završnih 15 minuta utakmice, no tada Rudari rade seriju 6:2 i potvrđuju da bodovi ostaju u Rudama.

Andrej Trčak zabio je 6 golova, baš kao i novopridošli David Špiler, koji je od svojih šest golova njih pet zabio u završnih 10 minuta susreta.

Iz ove skupine u Paket24 Premijer ligu – Ligu za prvaka idu PPD Zagreb, Gorica i Poreč. U Ligu za ostanak će, pak, Dubrava, Umag, Karlovac, Rudar i Spačva Vinkovci. Iz B skupine u Ligu za ostanak idu Trogir, Bjelovar, Zamet, Moslavina i Dubrovnik.