Paket24 – Premijer liga A – 6. kolo RK Nexe – RK Rudar 36:19

Nexe Rudarima ovaj put bio nedostižan

Paket24 – Premijer liga A – 6. kolo
RK Nexe – RK Rudar  36:19

U 6. kolu Paket24 Premijer lige A u rukometu u Našicama je Rudar doživio poraz od Nexea. Samo u početnih 10-ak minuta Rudari su bili konkurentni jednoj od ponajboljih momčadi Hrvatske, koja je do poluvremena otišla na 10 razlike.

U drugom poluvremenu je za Nexe zaigrala kombinirana momčad, priliku su dobili i igrači iz drugog plana, a razlika je u drugih pola sata bila dodatnih 7 razlike za momčad iz Našica, za konačnih 36:19.

Kod Rudara Vid Starčević je zabio 5 golova, Valentino Runtas 4, a Matija Kuhar je upisao 11 obrana. U domaćim redovima najefikasniji su bili Tomislav Severec sa 7 i Gianfranco Pribetić sa 6 pogodaka.

Već u srijedu pred Rudarima je novi prvenstveni susret, u 7. kolu. U Rudama domaćini, s početkom u 19:30, dočekuju momčad Gorice.

Druga hrvatska liga – zapad, 5. kolo ŽRK Samobor – ŽRK Senia 31:19

Sigurno vodile od početka do kraja

Druga hrvatska liga – zapad, 5. kolo
ŽRK Samobor – ŽRK Senia  31:19

Rukometašice Samobora u 5. kolu Druge hrvatske lige - zapad ugostile su ekipu Senie iz Senja i slavile 31:19. Rezultatske neizvjesnosti nije bilo ni u jednom trenutku. Lavice su od početka povele, do poluvremena su napravile zalihu od 5 golova, a u drugom koristile svaku priliku za sigurnih 12 razlike na kraju.

Maja Kozlovec zabila je 6 golova, po 5 su dodale Lorena Belanić i Tomica Curić, Matea Katanec je zabila 4. Kod gošći Tamara Komadina zabila je 4 gola.

2. Hrvatska rukometna liga – sjever, 6. kolo RK Trnovec – RK Rudar 2 18:25

Krenuli tek u drugom poluvremenu

2. Hrvatska rukometna liga – sjever, 6. kolo
RK Trnovec – RK Rudar 2  18:25

U 6. kolu Druge hrvatske rukometne lige - sjever, Rudar 2 gostovao je kod Trnovca i uzeo bodove rezultatom 18:25. Do poluvremena je to bila tvrda utakmica u kojoj niti jedna momčad nije ostvarila značajniju prednost, a obrane su bile u prvom planu, završilo je 8:6 za Rudare.

U drugom poluvremenu mladi Rudari rade mini seriju, odvajaju se na 5 golova razlike i do kraja kontroliraju susret.

Dorian Gorički zabio je 10 golova, Toni Mrkić 7, dok je u domaćim redovima najefikasniji bio Vito Kosec sa 6 golova.