Liga za ostanak - Premijer liga – Paket24, 6. kolo Bjelovar - Rudar 27:26

Izgubili u zadnjim minutama

Liga za ostanak - Premijer liga – Paket24, 6. kolo
Bjelovar - Rudar  27:26

U 6. kolu Lige za ostanak u Paket24 Premijer ligi, odigranom u subotu, 2. travnja, rukometaši Rudara su nakon žestoke borbe tijesno poraženi u Bjelovaru od istoimene domaće ekipe rezultatom 27:26.

Rudari su silovito krenuli u susret i u 11. minuti ostvarili prednost 7:4. Do kraja poluvremena još su povećali vodstvo i na odmor otišli s 4 zgoditka prednosti, 14:10.

Već nakon dvije minute drugog dijela igre Rudari imaju +6, 16:10, i činilo se da će bodovi otići u Rude. No, uporni domaćini malo po malo smanjuju zaostatak i u 47. minuti uspijevaju izjednačiti 21:21. Slijedi razdoblje igre u kojem obje ekipe postižu pogodak za pogotkom, da bi s dva zgoditika u 57. i 58. minuti Bjelovar došao do vodstva +2, 27:25. U zadnjoj minuti utakmice Rudarima je pošlo za rukom postići tek jedan pogodak pa su na kraju poraženi s minimalnom razlikom.

U redovima Bjelovara istaknuo se Mateo Lukačec s 10 pogodaka, a prvo ime Rudara bio je bivši igrač Bjelovara David Špiler, koji je postigao 7 pogodaka.

2. HRL – zapad, 19. kolo Zaprešić - Samobor 25:34

Samoborske uvjerljive protiv Zaprešićanki

2. HRL – zapad, 19. kolo
Zaprešić - Samobor  25:34

U 19. kolu 2. HRL - zapad rukometašice Samobora pobijedile su u gostima u subotu, 2. travnja, ekipu Zaprešića s uvjerljivih 34:25.

Ovom su pobjedom popularne Lavice ostale u utrci za 5. mjesto na tablici, a u idućem kolu igraju protiv izvrsne ekipe Murvice. Uspiju li osvojiti nove bodove izgledno je da će na kraju sezone biti plasirane među 5 najboljih ekipa lige.

U susretu protiv Zaprešića Kozlovec je postigla 7, Belanić 6, a Kanceljak 5 zgoditaka.