6. kolo Lige za ostanak Paket24 Premijer lige Rudar - Gorica 23:38

Ušli dobro, ali se brzo raspali

6. kolo Lige za ostanak Paket24 Premijer lige
Rudar - Gorica  23:38

Rukometaši Rudara doživjeli su najteži ovosezonski poraz u utakmici 6. kola Lige za ostanak Paket24 Premijer lige. U srazu s Goricom semafor je nakon 60 minuta igre pokazivao 23:38 za goste koji su tako preskočili Rudare na vrhu ljestvice.

Domaća je momčad bolje ušla u utakmicu, Rudari su vodili početnih šest minuta, a onda gosti prelaze u vodstvo i iz minute u minutu dižu prednost za 13:21 na poluvremenu. U nastavku je sve na strani gostiju koji su na kraju zabili čak 38 golova momčadi kojoj je jedna od glavnih karakteristika u dosadašnjem dijelu prvenstva bila čvrsta obrana.

Jakov Neralić bio je najučinkovitiji u domaćim redovima sa šest pogodaka, pet je zabio Fran Kasap, po tri Valentino Runtas i Vito Glivetić. Kod gostiju Hrvoje Ceković je bio prvi strijelac s devet pogodaka, a sedam je zabio Ivan Laljek.

Dolazeće subote, 13. travnja, Rudar gostuje kod Trogira s kojim su bodovno izjednačeni na 16 bodova.

Rukometaši Rudara 2 gostovali su kod vodeće momčadi 1. lige – sjever i u utakmici 22. kola upisali poraz od Čakovca 33:23. Rezultat bi sugerirao da su favorizirani domaćini lagano stigli do novih bodova, ali treba reći da su mladi Rudari do ulaska u završnu četvrtinu utakmice bili na samo tri gola zaostatka. No, domaćin tad radi seriju 5-1 i pitanje pobjednika bilo je riješeno pa je Čakovec mogao početi slaviti plasman u Paket24 Premijer ligu jer su ovim bodovima i matematički osigurali naslov prvaka.

Za Rudar 2 su Emanuel Šima Jurić i Jan Škreb zabili po 5 golova, a u 23. kolu čeka ih domaća utakmica protiv Maksimir Pastela u izravnom dvoboju za 7. mjesto ljestvice.

r.s.

19. kolo 2. lige – zapad

“Lavice” bolje od Jamnice, Slogi 19. poraz

U 19. kolu 2. lige – zapad rukometašice Samobora stigle su do 9. prvenstvene pobjede, s 33:26 bile su bolje od ekipe Jamnice. U prvom poluvremenu, nakon uvodnog vodstva gošći, “lavice” su ušle u svoj ritam i u nekoliko navrata imale 4 gola prednosti, da bi poluvrijeme završilo 18:15. U nastavku ista priča, u nekoliko navrata domaća ekipa odlazi na 5 razlike, ali se gošće vraćaju na minus 3, sve do ulaska u završnih 15 minuta susreta kad su “lavice” mini serijom 4-0 definitivno prelomile susret.

Lorena Belanić zabila je najviše, 9 golova, dok su Dora Kanceljak i Lorena Krilčić imale po 6 golova, kod gošći Lorena Franjić zabila je 11.

Rukometašice svetonedeljske Sloge upisale su i 19. poraz ove sezone, Murvica je bila bolja 17:36, gošće su vodile od prve minute, a na poluvremenu je rezultat bio 5:17. Kod domaće ekipe Luna Trifković i Karla Tesar najučinkovitije sa 5, odnosno 4 gola, kod gošći najviše je zabila Nina Stipčić, 7 golova.