Osmina finala hrvatskog kupa

Rudari izgubili od Poreča, a mladi u Dugom Selu

Rudari izgubili od Poreča, a mladi u Dugom Selu-1

Prva momčad Rudara odigrala je u subotu, 10. veljače, utakmicu osmine finala hrvatskog kupa u gostima kod Poreča. Domaćin je slavio 30:22 u utakmici u kojoj su Rudari rezultatski priključak držali prvih 10 minuta. Potom Poreč prelazi u vodstvo, na poluvremenu vode 15:11, a početnih 15 minuta nastavka odlaze na 8 razlike za mirnu završnicu.

U redovima Rudara Vito Glivetić je zabio 6 golova od čega 5 iz sedmeraca, Fran Kasap 4, a Petar Lencović 3 gola.

Utakmicu 15. kola Prve hrvatske lige – sjever odigrala je u nedjelju, 11. veljače, u Dugom Selu, kod istoimenog domaćina, i druga momčad Rudara i izgubila 32:30.

Sredinom prvog poluvremena domaća momčad je prvi put osjetnije vodila, imali su 4 gola prednosti, no mladi Rudari se vraćaju i na kraju prvog dijela rezultat je izjednačen. U nastavku domaćin ponovno vodi, a mini serijom 4-0, sredinom drugog poluvremena, stvaraju zalihu za mirnu završnicu u kojoj su Rudari uspjeli ublažiti poraz.

Jan Škreb i Fran Martinko zabili su po 6 golova za Rudare, po 4 Emanuel Šima Jurić i Dorian Gorički, a za Dugo Selo Renato Braut je zabio najviše, 8 golova.

r.s.

Druga hrvatska liga – zapad, 12. kolo

Samoborke slavile protiv Poreča

U prvoj utakmici nastavka prvenstva u Drugoj hrvatskoj ligi – zapad za rukometašice, igračice Samobora su u dvorani škole Bogumila Tonija u subotu, 10. veljače bile bolje od Poreča 28:24.

Za razliku od prvog ovosezonskog susreta koji su “lavice” dobile s 11 razlike, ovaj put su gošće do poluvremena bile u egalu, bilo je 13:13, a i u drugom poluvremenu držale su se na dva do tri gola zaostatka. Igračice Samobora susret su prelomile na ulasku u posljednjih 10 minuta kad su napravile seriju 4-1 za mirnu završnicu.

Valentina Perić bila je najučinkovitija sa 7 golova, a Dora Kanceljak i Rafaela Krilić zabile su po 6.

Svetonedeljska Sloga ugostila je sastav Udarnika i upisala 12. poraz u prvenstvu, bilo je 15:32. Lucija Tesar sa 7 i Ema Majetić s 5 golova zabile su najviše u redovima Sloge.