4. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige Osijek - Rudar 23:21

Rudarima derbi protiv Osijeka

4. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige
Osijek - Rudar 23:21

Rukometaši Rudara u 4. kolu Lige za ostanak Paket24 Premier lige slavili su u derbi utakmici protiv Osijeka 23:21.

Dominirale su obrane u utakmici koju je bolje otvorila domaća momčad, imali su i plus 4, ali do poluvremena Osijek vraća utakmicu u egal pa se na odmor odlazi sa 9:9.

U nastavak gosti ulaze bolje, imaju 4 gola prednosti, ali ovaj put Rudari anuliraju zaostatak, a u samu završnicu ulaze s minimalnom prednosti koju zadržavaju za vrijedne bodove.

Vito Glivetić, Tomislav Grgečić i Andro Lopac zabili su po 4 gola, a Vladimir Gošić imao je 11 obrana za Rudare, dok je kod gostiju najučinkovitiji bio Karlo Vašarević s 8 golova, a golman Lovro Fajhaut imao je čak 17 obrana.

r.s.

19. kolo Prve hrvatske lige – sjever Đakovo - Rudar 2 31:26

Mladi Rudari posrnuli u Đakovu

Rukometaši Rudara 2 u 19. kolu Prve hrvatske lige – sjever igrali su gostujuću utakmicu u Đakovu protiv istoimenog domaćina i izgubili 31:26. Do poluvremena je domaćin imao 4 gola prednosti, tu je prednost držao i većim dijelom drugog poluvremena, da bi 9 minuta prije kraja mladi Rudari ipak stigli na samo minus 2, ali više od toga nisu mogli.

Fran Martinko zabio je 6 golova, Petar Stanić, Jakov Juras i Emanuel Šima Jurić po 3 za Rudar 2, a kod domaćina Filip Carević je zabio najviše, 7 golova.

r.s.

16. kolo II. HRL-zapad Samobor - Trešnjevka 19:34

“Lavice” poražene od Trešnjevke

16. kolo II. HRL-zapad
Samobor - Trešnjevka  19:34

U 16. kolu II. HRL-zapad rukometašice Samobora ugostile su vodeću ekipu lige Trešnjevku i doživjele poraz rezultatom 19:34.

Najefikasnije u redovima “Lavica” bile su Dora Kanceljak sa 6 pogodaka, te Lorena Belanić, Nika Kovač i Ema Dravinec s 3 pogotka. Kod Trešnjevke najučinkovitije su bile Mihaela Nemčić i Nives Stanić sa po 8 zgoditaka.

Samobor je na 12 bodova i 8. mjestu, a 16. ožujka dočekuju ekipu Murvice.