3. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige Moslavina - Rudar 24:26

Rudari stigli do važnih gostujućih bodova

3. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige
Moslavina - Rudar 24:26

Rukometaši Rudara u 3. kolu Lige za ostanak Paket24 Premier lige osvojili su važne gostujuće bodove. U Kutini su bili bolji od Moslavine 26:24.

Domaćin je bolje ušao u susret, a u 20. minuti imali su tri gola prednosti. No, do kraja poluvremena Rudari preuzimaju konce igre, domaćina ostavljaju bez pogotka i prvu dionicu igre završavaju prednošću 13:12. U nastavku se domaća momčad držala početnih 10-ak minuta, do rezultata 17:17, a tada Rudari rade seriju 6-1 za miran ulazak u završnicu susreta i bodove koji ih pozicioniraju na 6. mjesto Lige za ostanak.

Fran Kasap zabio je 6 golova, najviše u redovima Rudara, po 4 Andro Lopac, Matej Štajnkler i Vito Glivetić, a Vladimir Gošić imao je 13 obrana. Kod domaćina Daniel Vusić bio je najefikasniji sa 6 golova.

Rudar sad ima 12 bodova, koliko i Metković te Trogir i Dubrava koji igraju danas, ali i utakmicu manje – odgođeni susret 1. kola protiv Gorice Rudari će odigrati u srijedu, 6. ožujka u 19 sati i 30 minuta u Velikoj Gorici.