Fašnički turnir RK Rudara okupio igrače 2014. i 2015. godišta

Najboljima zaslužene medalje i pehari

Najboljima zaslužene medalje i pehari -1

U organizaciji Rukometnog kluba Rudar iz Ruda, održan je petnaesti po redu Fašnički turnir u mini rukometu. Natjecale se momčadi u konkurenciji dječaka rođenih 2014. i 2015. godine i mlađih, a nastupile su Rukometna škola Karlovac i rukometni klubovi Trnovec, Zaprešić, Čakovec, Maksimir Pastela, Metalac, Bjelovar, Moslavina, Ivanić, Rugvica, Gorica i domaćin Rudar.

U konkurenciji dječaka rođenih 2015. godine najbolji je bio Ivanić ispred Karlovca i Metalca, dok je 4. mjesto pripalo Maksimir Pasteli. Najbolja momčad tog dijela natjecanja čine Matija Minarik i Jakov Matijašelić iz Ivanića, Luka Lukarić iz Karlovca, Ivano Bakula iz Metalca te Jakov Čorluka iz Maksimir Pastele, dok je najbolji vratar Antonio Faltis iz Ivanića, a najbolji igrač Moreno Pastuović iz Karlovca.

U konkurenciji dječaka rođenih 2014. godine najbolji je bio Čakovec, 2. mjesto osvojio je Metalac, a 3. Ivanić. U najboljoj momčadi su David Koraj i Luka Horvat iz Čakovca, Jakov Zovko iz Metalca, Šimun Lisak iz Ivanića te Teo Pastuović iz Karlovca.

Najbolji vratar bio je David Koraj iz Čakovca, a najbolji igrač Jakov Zovko iz Metalca.

Najbolje ekipe nagrađene su medaljama i peharima, dok su za najbolje petorke i pojedince turnira osigurani bogati poklon paketi.

14. kolo 1. lige – sjever

Vodili, vodili i došli do boda

Rukometaši Rudara 2 u 14. kolu 1. lige – sjever ugostili su momčad Požege. U dvoboju šestoplasirane i petoplasirane momčadi rezultat je bio 28:28. Mladi Rudari otvorili su susret odlično, poveli 7:2, u još nekoliko navrata imali 5 razlike, ali do poluvremena gosti smanjuju zaostatak.

U drugom poluvremenu Rudari i dalje diktiraju tempo i u završne tri minute susreta ulaze s tri gola prednosti, ali tada gosti zabijaju dva gola, a u posljednjim sekundama utakmice sudi im se i sedmerac za konačnih 28:28.

U redovima Rudara 2 naviše su zabili Petar Lencović i Fran Martinko, po 7 golova, a Doran Gorički 6, dok je za Požegu najučinkovitiji bio Marko Antunović sa 8 golova.