2. kolo Lige za ostanak u Paket24Premijer ligi

Rudarima na kraju samo bod

U utakmici 2. kola Lige za ostanak u Paket24Premijer ligi, rukometaši Rudara odigrali su neriješeno s momčadi Trogira. U Rude Areni rezultat je bio 28:28.

Gosti su bolje ušli u susret, Rudari bili bolji u središnjem dijelu prvog poluvremena, no prema kraju početnih pola sata igre gosti preokreću stvari u svoju korist za 11:13 na poluvremenu. U nastavku gosti drže prednost, ali Rudari do ulaska u završnicu anuliraju dva gola zaostataka da bi minutu i pol prije kraja Lopac zabio za vodstvo 28:27. Ipak, Trogirani preko Bradarića-Šulje dolaze do pogotka 45 sekundi prije kraja za, pokazalo se, konačnih 28:28.

Za Rudare Lovro Gaća zabio je 11 golova, sedmerce je gađao 5 od 5, Andro Lopac zabio je 6 golova, Matej Štajnkler 4, Vito Glivetić i Fran Kasap po 3, a Mihael Trčak 1 gol.

Kod gostiju Tomislav Radnić čak 13 golova.

Rudar u 3. kolu gostuje kod Moslavine.

r.s.

14. kolO 2. hrvatske lige – zapad

Rukometašice Samobora i Sloge bez bodova

U okviru 14. kola Druge hrvatske lige – zapad, rukometašice Samobora ugostile su ekipu Liburnija Opatije i izgubile 24:32. Gošće su već nakon početnih 15 minuta imale 5 golova prednosti, a “Lavice” su do poluvremena smanjile na 12:15. U nastavku gostujuće igračice nameću svoj ritam i nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu vraćaju razliku na 5 golova, a do kraja susreta kontroliraju rezultat i završnom mini serijom odlaze na navećih 8 razlike za konačnih 24:32.

Dora Kanceljak sa 6 golova i Valentina Perić s 5 golova bile su najučinkovitije u redovima ŽRK Samobor, kod gošći Stefani Stakorić zabila je 9 od čega 6 iz sedmeraca.

"Lavice" su na 8. mjestu prvenstvene ljetvice sa 10 bodova, a u 15. kolu gostuju kod Škole rukometa Karlovac koja ima dva boda više na poziciji iznad.

Rukometašice svetonedeljske Sloge upisale su i 14. poraz u prvenstvu, Lokomotiva 2 bila je bolja 14:42.

r.s.

1. hrvatska liga – sjever

Na kraju ipak iščupali bod

Druga momčad Rudara, koja se natječe u Prvoj hrvatskoj ligi – sjever, gostovala je u Valpovu gdje je, u 17. prvenstvenom kolu, igrala protiv Valpovke i odigrala 29:29. Utakmica je to u kojoj je domaća momčad većim dijelom vodila, najveća prednost bila je 3 razlike u 38. minuti. Ipak, mladi Rudari 8 i pol minuta prije završetka utakmice dolaze u egal 26:26, a iako je domaća momčad još tri puta vodila, Dorian Gorički i Fran Martinko svojim su golovima u završnici omogućili podjelu bodova.

U redovima Rudara Fran Martinko najučinkovitiji s 11 golova, Jan Škreb i Dorian Gorički zabili su po 5, kod domaćina najučinkovitiji je bio Roko Markota s 9 golova.