1. kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak Gorica - Rudar 25:27

Rudari pobjedom na vrh ljestvice

1. kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak
Gorica - Rudar  25:27

U zaostalom susretu 1. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, rukometaši Rudara pobijedili su Goricu u gostima 25:27 i nastavili niz bez poraza u Ligi za ostanak. S 14 bodova tako su dostigli Trogir i Osijek na vrhu ljestvice.

A gledali li se samo prvo poluvrijeme, malo toga je ukazivalo na tako sretan kraj za goste. Gorica je naime, sjajno otvorila susret i u 9. minuti vodila 6:1. Premda su gosti nakon toga stabilizirali svoju igru i uspjeli uhvatiti priključak pa su tako u 23. minuti bili na minus dva (11:9), ipak nisu izdržali do kraja prvoga dijela. Rudar je u zadnjih šest minuta postigao četiri pogotka u nizu i na predah odnio velikih šest razlike (15:9).

U nastavku smo pak, gledali sasvim drugu priču. Gosti su u prvih sedam minuta drugog poluvremena prepolovili svoj zaostatak (17:14). I malo po malo nastavili pritiskati domaćina. Sredinom drugog dijela došli su na minus dva (21:19). Deset minuta prije kraja već su bili na samo jednom pogotku zaostatka, da bi konačno sve okrenuli u završnih sedam minuta kada su napravili seriju od 0:4 i od 25:23, došli do konačnih 25:27. S 11 pogodaka uz samo jedan promašaj briljantan je bio Hrvoje Ceković kod domaćina. Kod gostiju 11 obrana Vladimira Gošića, a najbolji strijelci bili su Andro Lopac i Matej Štajnkler s po šest pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Rudar je tako u tri nastupa Lige za ostanak upisao dvije pobjede i jedan remi, a Gorica ima dva poraza i jednu pobjedu.