SENIORI – I muška liga – 12. zaostalo kolo Pula 1981 - Samobor 91:99 (36:33, 83:83) (19:14, 25:26, 15:25, 24:18, 8:16)

Bruno Levanić-Kutni vodio do važne pobjede

SENIORI – I muška liga – 12. zaostalo kolo
Pula 1981 - Samobor 91:99 (36:33, 83:83)
(19:14, 25:26, 15:25, 24:18, 8:16)

SAMOBOR Bistrović, Šebalj 5, Kuzmanović 4, Montana 3, Babić 13, Mihalić, Spaseski-Baburek, Levanić-Kutni 28, Vranješ 10, Validžić 2, Kraljić 34; Trener: Vanja Uzelac

PULA 1981 Wardlow 19, Vučinić, Elez 9, Bosnakis, Marić 5, Bilalović 14, Guštin 7, Gustovarac 2, Maurović, Travica 18, Ostojić, Klepo 17; Trener: Sandro Nicević

Seniori Samobora u zaostalom 12 kolu prve muške lige pobijedili su u gostima ekipu Pule 1981 rezultatom 91:99.

Domaćini bolje ulaze i utakmicu, dolaze do male prednosti kojom odlaze i na odmor od 44:40. Drugo poluvreme konačno je Samoborce krenuo šut, naročito Antonia Kraljića, s 9 trica, vrlo brzo prelaze u vodstvo koje je 2 minute prije kraja utakmice iznosilo visokih 8 koševa razlike.

Međutim, u dramatičnoj završnici Puljani tricom sa zvukom sirene dolaze do produžetka.

U produžetku bezprijekorno je odigrao kapetan Samoboraca Bruno Levanić-Kutni koji u nizu bez promašaja ubacuje 13 od 16 koševa Samoboraca.

Na kraju Samoborci zasluženo slave sa 91:99.

Ovom pobjedom Samobor izbija na osmo mjesto čime su sada 5 kola prije kraja prvenstva vrlo blizu ostanka u ligi.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Antonio Kraljić s 34 i Bruno Levanić-Kutni sa 28 koševa. Uz njih odlično su odigrali Luka Babić s 13 koševa i 9 skokova i Filip Vranješ s 10 koševa i 3 blokade.

Kod Pule 1981 najučinkovitiji je bio Evan Wardlow s 19 koševa.