Prva muška liga, 17. kolo Samobor – Mladost 113:92 (31:21, 36:28, 25:26, 21:17)

Samobor – Mladost 113:92 (31:21, 36:28, 25:26, 21:17)

SAMOBOR: Lukačić 10, Levanić-Kutni 33, Prkačin 12, Simon 5, Mandalinić 22, Žganjer, Sedlar 2, Čretni 12, Pavičić 2, Macner 2, Linde 5, Majić 8

Trener: Gjuro Simon

HAKK MLADOST: Bogdanović 13, Anzulović 8, Pešić 7, Kroflin 4, Mršić 31, Zemljić 19, Križanac, Ivančić 10, Frančešević, Matleković

Trener: Luka Pešut

Uvjerljivom i lepršavom igrom sinoć su košarkaši Samobora ostvarili 10. prvenstvenu pobjedu u Prvoj muškoj ligi. U Samobor Areni savladali su zagrebačku Mladost rezultatom 113:92, i tako se uvrstili među ekipe koje po bodovnom učinku dijele 4. mjesto na ljestvici, a to su Jazine Arbanasi, Ribola Kaštela i Zagreb.

Od prve minute “Risovi” su krenuli odlučno pa početnu dionicu igre riješili u svoju korist 31:21. Nakon malog odmora, u drugoj četvrtini naši su dečki ponovo bili vrlo efikasni, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 66:49.

U trećoj četvrtini uslijedilo je malo opuštanje i taj su dio igre dobili gosti 25:26, a u završnom dijelu utakmice “Risovi” opet podižu tempo, te zadnju četvrtinu okončavaju rezultatom 21:17.

Super efikasan bio je Bruno Levanić Kutni s 33 koša, od čega 6 trica, dok je Lovro Mandalinić ubacio 22 koša uz 4 trice. Nepogrešiv u pogađanju trica bio je sinoć i Vito Čretni, postigavši ukupno 12 koševa, a isti je učinak imao i Lovro Prkačin.

Krunoslav Simon po običaju je izvrsno razigravao suigrače i na kraju utakmice upisao 12 asistencija.

U redovima Mladosti najučinkovitiji su bili Luka Mršić s 31 košem i Noa Zemljić s 19 koševa.

Slijedeću utakmicu 18. kola “Risovi” ponovo igraju kod kuće, i to u nedjelju 11. veljače od 17 sati, a protivnik će im biti ekipa Marsonije iz Slavonskog Broda.