21. kolo Prve muške lige Stoja - Samobor 87:92

“Risovi” u Puli do novih bodova

21. kolo Prve muške lige
Stoja - Samobor  87:92

Samoborski košarkaši osvojili su, u 21. kolu Prve muške lige na gostovanju kod Stoje u Puli, nove prvenstvene bodove. Samoborci su pobijedili rezultatom 92:87, nakon izuzetno napete završnice u kojoj je odlučujuću ulogu odigrao Kruno Simon postigavši najprije važnu tricu, a odmah potom i sigurnom realizacijom dva slobodna bacanja.

Prve dvije četvrtine protekle su u vrlo efikasnoj igri obje momčadi, a obrane kao da nisu postojale, pa se na poluvrijeme otišlo s izjednačenih 61:61!

U trećoj četvrtini “Risovi” stvaraju 6 koševa prednosti, a u posljednoj dionici igre, nošeni brojnom i glasnom publikom, domaćini uspijevaju izjednačiti rezultat na 87:87 manje od minutu prije kraja susreta. Onda na scenu stupa Simon i majstorskom završnicom odvodi Samoborce do pobjede.

U redovima Samobora ,osim Simona koji je ubacio 25 koševa, uz 10 asistencija, odlični su bili Mandalinić sa 16 koševa i 4 asistencije, Majić sa 17 koševa, te Strunjak sa 14 koševa.

Kod Stoje najefikasniji Gustovarac s 19 koševa, te Kordiš i Maljić koji su ubacili po 18 poena.

Samoborci su ovom pobjedom ostali na 5. mjestu ljestvice s bodom manje od četvrtog Zagreba, i dva boda zaostatka za trećeplasiranom Goricom.