23. kolo Prve lige Omiš Čagalj Tours - Samobor 90:101

Samoborci sve bliže doigravanju

23. kolo Prve lige
Omiš Čagalj Tours - Samobor  90:101

Još jedan značajan korak prema doigravanju za Premijer ligu napravili su sinoć košarkaši Samobora pobjedom na zahtjevnom gostovanju u Omišu, rezultatom 101:90.

Nakon neshvatljivo loše prve četvrtine u kojoj su primili čak 36 koševa, “risovi” su jedva dočekali veliki odmor, a onda su u drugom poluvremenu pokazali drugačije lice. Vrlo angažiranom, borbenom i efikasnom igrom sustigli su rezultatski zaostatak i potom rutinirano riješili susret u svoju korist.

Samoborce je do nove, 17. prvenstvene pobjede, predvodio Kruno Simon s 31 košem, a odlično su odigrali i Karlo Lukačić s 23 koša te Lovro Mandalinić koji je ubacio 12 poena. U redovima Omiša najefikasniji je bio Rašetina s 21 košem, Mimica je postigao 20, a Stojanović 16 koševa.

Samobor je sada na 3. mjestu ljestvice s bodom više od Zagreba i Gorice, a u posljednjem prvenstvenom kolu naši košarkaši dočekuju Vrijednosnice Osijek. Utakmica će se odigrati u subotu, 6. travnja od 15 sati u Samobor Areni.