14. kolu Prve muške lige Samobor - Kvarner 2010 82:86

Toni Jelenković nije imao milosti

14. kolu Prve muške lige
Samobor - Kvarner 2010  82:86

Izvrsnu, neizvjesnu i super dramatičnu utakmicu odigrali su u nedjelju, 21. siječnja, u 14. kolu Prve muške lige košarkaši Samobora i riječkog Kvarnera 2010 u Domu košarke Cedevita u Zagrebu. Krajnji rezultat bio je 82:86, iako se pobjednik nije znao sve do zadnje minute susreta.

Samoborci su odlučno krenuli u dvoboj i u prvoj četvrtini odigrali sasvim ravnopravno vodećoj momčadi lige, da bi u drugoj dionici zaigrali još kvalitenije i angažiranije pa se na veliki odmor otišlo s vodstvom “Risova” 43:36.

U trećoj četvrtini gosti iz Rijeke ostvaruju prednost 20:25, pa se u zadnjih 10 minuta ušlo s rezultatom 63:61 za Samobor.

U izuzetno napetoj završnici gosti su, zahvaljujući nepogrešivom Toniju Jelenkoviću, koji je od 10 pokušaja ubacio 7 šuteva za tri poena, bilježe pobjedu od 4 koša razlike.

U redovima Samobora Lovro Mandalinić postigao je 18 koševa, uz 9 skokova, Bruno Levanić Kutni ubacio je 15 poena, a Kruno Simon 13, uz 11 asistencija.

Kod gostiju iz Rijeke uz već spomenutog Jelenkovića koji je postigao 25 koševa, najbolji su bili Marijan Čakarun sa 18 koševa, 9 skokova i 8 asistencija, te Paolo Marinelli sa 17 koševa, 5 skokova i 7 asistencija.

Prvenstvo se nastavlja već u srijedu, 24. siječnja, kad će samoborski “Risovi” gostovati u Zagrebu kod Hermes Analitice