20. kola Prve muške lige

Plus 18 na poluvremenu, na kraju poraz

U utakmici 20. kola Prve muške lige samoborski košarkaški “Risovi” poraženi su od Zagreba rezultatom 69:74.

Odlično su Samoborci odigrali prve dvije četvrtine i na veliki odmor otišli s 18 koševa prednosti, no u drugom poluvremenu sasvim druga slika na parketu. Zagreb je u trećoj četvrtini spustio prednost “Risova” na 10 koševa razlike, a u završnoj dionici igre potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist, za na kraju zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Samobora bio je Mandalinić s 28 koševa, a Pavičić i Linde postigli su po 10. Kod gostiju iz Zagreba Pitts je zabio 19, Jelenek 15, a Katura 13 koševa. Kruno Simon imao je 9 skokova i isto toliko asistencija, dok je Stipe Krstanović imao skor od 10 skokova i 4 asistencije.

Zagreb je tako ostao 4., a Samobor 5. na prvenstvenoj ljestvici.