Prva košarkaška liga Samobor - Jazine Arbanasi 107:97

Maestralni Simon vodio do pobjede

Prva košarkaška liga
Samobor - Jazine Arbanasi  107:97

Samoborski košarkaški “Risovi” ostvarili su u nedjelju, 10. ožujka, novu prvenstvenu pobjedu u Prvoj košarkaškoj ligi. Bili su bolji od ekipe Jazine Arbanasi rezultatom 107:97.

Uspavano su Samoborci krenuli u susret pa su Zadrani u prvoj četrvtini imali prednost od 8 koševa. No, do velikog odmora naši košarkši uspijevaju dostići i prestići tu razliku pa na poluvrijeme odlaze s vodstvom 49:46.

Treću četvrtinu momčad Samobora riješava u svoju korist s novih 10 koševa prednosti, a onda slijedi bespotrebno opuštanje pa Zadrani malo prije kraja stižu na 5 koševa zaostatka. Ipak u zadnjim minutama Kruno Simon ne dozvoljava nikakvo iznenađenje nego rutiniranom realizacijom osigurava “Risovima” nove bodove.

Simon je, s 30 koševa, 10 skokova i 10 asistencija, bio prvo ime utakmice, a uz njega bolji od ostalih kod Samoboraca bili su Karlo Lukačić (23 koša, 8 skokova i 2 asistencije), te Lovro Mandalinić (19 koševa i 3 asistencije). Kod Zadrana najefikasniji Šare s 29 koševa, te Zovko s 14 koševa.

Samobor je sada na 5. mjestu ljestvice s istim brojem bodova kao i četvrti Zagreb, te s dva boda zaostatka za trećeplasiranom Goricom. A u slijedećem 23. kolu naši će košarkaši gostovati kod ekipe Gorice.