Druga utakmica doigravanja za plasman u Premier ligu Samobor - Vrijednosnice Osijek 73:83

Sjajnu sezonu završili porazom u doigravanju

Druga utakmica doigravanja za plasman u Premier ligu
Samobor - Vrijednosnice Osijek 73:83

Košarkaši Samobora poraženi su u utorak, 16. travnja, u drugoj utakmici doigravanja za plasman u Premier ligu od Vrijednosnica Osijek 73:83.

“Risovi” su u egalu bili samo u prvoj četvrtini da bi do poluvremena kvaliteta gostiju došla do izražaja pa se na veliki odmor otišlo sa 10 razlike za momčad iz Osijeka. U nastavku se Samobor uspio približiti na minus 6, ali potom slijedi nova serija gostiju za velikih 19 razlike na ulasku u završnicu susreta i gašenje nade “Risova” da bi se mogla izboriti odlučujuća, treća utakmica doigravanja.

U redovima Samobora prvo je ime bio Krunoslav Simon sa 30 koševa, 8 skokova i 5 asistencija, a uz njega jedino je još dvoznamenkasti napadački učinak imao Lovro Mandalinić sa 15 koševa i 7 skokova.

Kod gostiju Kujundžić je zabio najviše, 21 koš, Ashton 18, a Vladović je zabio 17.

Na kraju čestitke gostima na plasmanu u završnicu doigravanja gdje ih čeka momčad Kvarnera koja je i u drugom susretu bila bolja od Gorice, ovaj put u gostima 78:92, a “Risovima” čestitke na sezoni u kojoj su napravili “kvantni” skok od prošlosezonske borbe za opstanak do visokog 3. mjesta na kraju ove sezone u prvenstvu Prve muške lige.