Na Top 10 za žene još jedan uspjeh Samoborke

Bez izgubljenog boda do pobjede i 1.500 USD

Bez izgubljenog boda do pobjede i 1.500 USD-1

Još se nisu stišale emocije nakon osvojene medalje na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, a Sadea Bećirović je u Zagrebu ostvarila još jedno vrijedno sportsko postignuće.

Samoborska šampionka osvojila je 21. po redu prestižni turnir za žene Top 10 i vrijednu nagradu u iznosu od 1500 USD.

U prvoj borbi Sadea nadvisuje odličnu slovačku reprezentativku Saru Krivdovu s visokim skorom 7:0 u borbi u kojoj Slovakinja nije imala ni najmanju šansu za pobjedu.

U drugoj, polufinalnoj borbi Sadea pobjeđuje Slovenku Žibret 3:0 te tom pobjedom osigurava finalni meč u koji se plasirala i odlična reprezentativna kolegica Lea Vukoja koja je u polufinalu nadmoćno pobijedila Turkinju Fatmu Naz Yenen,aktualnu svjetsku doprvakinju (do 61 kg) iz Budimpešte.

Sadea je protiv Lee odradila mudro i taktički zrelo te na kraju zasluženo pobijedila rezultatom 3:0 te osvojila prestižni zagrebački turnir.

Ovo je bio turnir gdje su po prvi puta u njegovoj povijesti u finalu nastupile dvije hrvatske predstavnice, što dovoljno govori u prilog kvalitete naših reprezentativki koje su osvojile ekipnu broncu na Svjetskom prvenstvu.

Potrebno je istaknuti da na članici Karate kluba Samobor nije napravljan niti jedan bod te je Sadein konačni bodovni skor bio fenomenalnih 13:0.