Otvoreni svjetski kup - Szolnok, Mađarska

Srebro i dvije bronce za svetonedeljske borce

U subotu, 1. srpnja, u Mađarskoj je održan Otvoreni svjetski kup u kyokushin karateu te 2. Memorijal shihana Furka Kalmana i 38. Kup Szolnoka, uz nastup 460 natjecatelja iz 20 zemalja Afrike, Indije i Europe.

Hrvatski kyokushinkai savez i hrvatski ogranak IKO Matsushima Kyokushinkaikan organizacije predstavljali su članovi svetonedeljske Domenice Niko Stojanović, Alen Ćosić i Nika Šemeš.

Najuspješniji natjecatelj bio je Alen Ćosić, koji je osvojio 2. mjesto u borbama u kategoriji starijih juniora -75 kg te 3. mjesto u katama u kategoriji juniora.

Nika Šemeš osvojila je 3. mjesto u katama u kategoriji seniorki, dok Niko Stojanović, usprkos dobrom nastupu u katama i borbama, nije uspio stići do postolja.

Posebno treba istaknuti nastup Alena Ćosića, koji je do srebra u borbama stigao s 3 pobjede i porazom u finalnoj borbi.

Više o radu Hrvatskog kyokushinkai saveza i klubova IKO Matsushima Kyokushinkaikan organizacije pogledajte na www.karate-kyoklushinkai.hr, kao i na FB stranicama Karate Kyokushinkai Croatia i Croatian Kyokushinkai Association.