Uspjeh karateka Bregane na Prvenstvu Hrvatske u borbama za kadete, juniore i mlađe seniore - Zagreb, 6. - 7. svibnja

Srebro za Laru Weismann

Srebro za Laru Weismann -1

Na ovogodišnjem prvenstvu Hrvatske u borbama nastupilo je oko 390 natjecatelja. Ovo je sigurno bilo jedno od najkvalitetnijih prvenstava zadnjih desetak godina u konkurenciji kadeta i kadetkinja. U nekim kategorijama je bilo preko 30 natjecatelja.

Lara Weismann je osvojila srebro u kategoriji mlađih seniorki do 50 kg. Ovo je Lari jubilarna deseta medalja na državnim prvenstvima.

Blizu medalje bila je Alisa Jurjević koja je nakon dvije pobjede zaustavljena u polufinalu kategorije kadetkinja do 47 kg, a nakon toga je u izjednačenom meču poražena za broncu.

Kvalitetne nastupe imali su i Emilija Mustafić, Tin Svinjarić, Nika Zorko i Borna Stanić, ali ovom prilikom nisu izborili medalje.

FOTO

- Lara Weismann i trener Goran Romić

- Kadetkinje Emilija Mustafić, Nika Zorko i Alisa Jurjević

Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore - Sportska dvorana Jelkovec, Zagreb

Četiri medalje Samoborcima, Šimuncu zlato

Četiri medalje Samoborcima, Šimuncu zlato-1

U dane vikenda, 6 i 7. svibnja, u sportskoj dvorani u Jelkovcu održano je Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniorke i seniore u borbama.

Karate klub Samobor je sa svojim natjecateljima nastavio niz uspjeha te se iz Jelkovca u Samobor vratio s osvojene četiri nove državne medalje.

Prošlogodišnju titulu prvaka obranio je Dino Šimunec u kategoriji do 75 kg, u istoj kategoriji je srebrno odličje osvojio Ivan Terihaj, dok je Ivan Niko Prusina bio brončani.

Bilo je to pravo razračunavanje unutar samoborskog kluba, koji u ovoj težinskoj kategoriji u potpunosti dominira na državnoj razini.

Odličan je bio i Jan Katanec, kojeg je samo sportska nesreća i sudačko nesnalaženje udaljilo od finala teškaša, kategorije preko 84 kg. Jan je na kraju osvojio brončano odličje, što je također vrhunski rezultat, ali je ostao žal radi neulaska u finale i prilike za osvajanjem zlata.

Na korak do medalje je ostala Paula Šogorić, koja je u borbi za broncu ostala bez medalje radi prednosti prvog boda koji je imala njena suparnica. Paula je tako osvojila 5. mjesto.