Europsko prvenstvo Međunarodne karate unije – Novo Mesto, listopada

Zlato za Julijanu Golubić

Dok je dio članova klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor nastupao na IBK Openu u Mađarskoj, drugi dio članova istog je dana nastupio na Europskom prvenstvu Međunarodne karate unije (IKU) u slovenskom Novom Mestu.

Hrvatski kyokushinkai savez u borbama po kyokushin pravilima predstavljali su Vito Andrijata, Rea Jarnjević, Julijana Golubić, Leon Ratković, Alen Ćosić, Mateo Ćosić i Nika Šemeš iz Domenice te Matej Sokolović iz Fortisa.

Zlato su osvojili Julijana (starije kadetkinje -60 kg) i Alen (stariji juniori +74 kg), srebro su osvojili Rea (starije kadetkinje -50 kg), Matej (stariji juniori +74 kg), Leon (mlađi juniori +70 kg) i Nika (seniorke -65 kg), dok su broncu osvojili Vito (mlađi kadeti -45 kg) i Mateo (stariji juniori +74 kg)

Više fotografija pogledajte na FB stranici Croatian Kyokushinkai Association.

V.S.

FOTO: Nika, Rea, Julijana, Vito, Mateo, Matej, Leon i Alen u društvu trenera Ivice Stanića te naših sudaca Lea Bišćana i Bruna Stojanovića na IKU Europskom prvenstvu 2023.

IBK Open Ludovika kup 2023 - Budimpešta, 28. listopada

Stojanović osvojio 1. mjesto u borbama

Članovi kyokushin karate klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor protekle su subote, 28. listopada, nastupili na IBK Open Ludovika kupu u Budimpešti.

Na turniru je nastupilo 380 natjecatelja iz 60 klubova različitih kyokushin organizacija iz 7 zemalja, a Hrvatski kyokushinkai savez predstavljali su Niko Stojanović i Jerko Jalšovec iz Domenice te Tihana Jagodić iz Fortisa.

Naš najuspješniji natjecatelj bio je Stojanović, koji je osvojio 1. mjesto u borbama u kategoriji mlađih juniora +65 kg, dok je Tihana osvojila 2. mjesto u borbama seniorki "A" kategorije -60 kg.

Jerko je nastupio u borbama mlađih juniora -65 kg te usprkos dobrom nastupu ovoga puta nije uspio doći u priliku za osvajanjem medalje.