31. Grand Prix Croatia

Anđelo Kvesić pobjednik ovogodišnjeg turnira

Anđelo Kvesić pobjednik ovogodišnjeg turnira-1

31. izdanje tradicionalnog Grand Prix Croatia turnira održan je od petka 20., do nedjelje 22. siječnja u Samoboru. Ovogodišnji turnir prikupio je više od 1800 prijava iz 24 zemlje, a najznačajniji dio programa bilo je subotnje natjecanje Seniors Open. Finale su izborila čak trojica hrvatskih karatista od ukupno njih četiri.

Najuspješniji je bio Anđelo Kvesić, koji je ostao neporažen do kraja turnira - ostvario je ukupno šest uspješnih mečeva. U finalnoj seriji u kojoj su se borili "svatko sa svakim", Anđelo je ostvario jednu pobjedu te dva remija, čime je ostvario ukupnu pobjedu.

Drugo mjesto pripalo je Enesu Gariboviću, koji je u prvom dijelu turnira ostvario tri pobjede bez izgubljenog poena. U finalnoj seriji ostvario je remi i poraz, isto kao i predstavnik Srbije Ljubiša Marić, ali je Garibović osvojio srebro zbog bolje bodovne razlike (5-3 Garibović, 3-4 Marić). Marić je svladao Garibovića (3-3) na senshu ili prvi osvojeni bod, ali je Garibović bio bolji od Jakova Bunjevca s 2-0.

Bunjevac je turnir završio ipak na četvrtom mjestu, unatoč početnoj pobjedi protiv Marića 1-0.

Prije početka turnira pozdravne govore održali su Tomislav Družak, državni tajnik u Ministarstvu turizma i sporta, Vladimir Bregović, predsjednik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Petar Burić, zamjenik gradonačelnice Grada Samobora te predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik Europske karate federacije Davor Cipek. Raspored i rezultati cjelokupnog turnira dostupni su na: https://www.sportdata.org/karate/set-online/veranstaltung_info_main.php?active_menu=calendar&vernr=6798.