Croatia open - Rijeka, 30. rujna - 1. listopada

Sadei i kata teamu zlato i plasman na svjetsko prvenstvo

Sadei i kata teamu zlato i plasman na svjetsko prvenstvo-1

U Rijeci je održan 22. po redu Croatia open u karateu, koji je okupio 1519 natjecatelja iz 21 države Europe i Afrike

Bio je to i posljednji od tri izborna-bodovna turnira koji su bili u programu nacionalnog saveza za odabir reprezentacije koja će od 24. do 29. listopada, u Budimpešti nastupiti na 36. seniorskom Prvenstvu svijeta.

Sadea Bećirović je na natjecanju morala biti najbolja, kako bi čekirala svoj odlazak u Budimpeštu u pojedinačnoj kategoriji do 68 kg, a do tog uspjeha je imala itekako vrsne konkurentice. Nakon dvije sigurne pobjede u eliminacijama Sadea je u odlučujućem finalnom meču protiv kolegice iz zlatne hrvatske ekipe (prvakinje i viceprvakinje Europe) bila odlučna i odlična te je na kraju nadmoćno pobijedila te time ostvarila svoj i klupski cilj da u Budimpešti zastupa Hrvatsku u pojedinačnoj konkurenciji, a ne samo u ekipnoj.

Odličan nastup imale su i seniorke u katama ekipno (Lucija Gečević, Nika Jelen, Ivana Raguž), koje su pobjedom u Rijeci pokazale da imaju visoku kvalitetu i da mogu dostojno predstavljati Hrvatsku na Prvenstvu svijeta u Budimpešti.

Croatia open je bio i drugi u nizu od pet izbornih natjecanja koji će se bodovati za Prvenstvo Europe za kadete, juniore i mlađe seniore (Gruzija, veljača 2024.).

U kategoriji mlađih seniora do 75 kg KK Samobor je imao odličan nastup, pa je Dino Šimunec osvojio drugo mjesto, a klupski kolega Ivan Niko Prusina se okitio broncom čime su osvojili i značajan broj bodova koji se boduju za Gruziju, ali i prednost pred konkurencijom.

Dobar nastup su imali Iskra Majsec, koja je u konkurenciji mlađih seniorki do 55 kg osvojila 5. mjesto, kao i Ivan Terihaj, u konkurenciji mlađih seniora do 84 kg.

U Rijeci su još nastupili Paula Šogorić i Borna Šunjić koji ovog nisu uspjeli postići značajniji rezulta